Zblokowana aktualizacja antywirusa i nie tylko

(Roodschy) #1

Witam,

Niedawno zmieniałem antywirusa UPC smart guard (skończyła mi się wersja testowa). Zainstalowałem avasta i firewalla kerio. Po zainstalowaniu obu programów przestał mi działać internet. Kerio się nawet nie uruchamiał - wyskakiwał błąd. Po instalacji innego zestawu - AVG + zone alarm sytuacja była podobna. Niemożliwa aktualizacja antywirusów... Co ciekawe nawet skaner on-line mks'a nie chce mi się załadować. Skanowanie niezaktualizowanymi programami oczywiście nic nie daje.

Proszę o pomoc i jasne wytłumaczenie co zrobić, żeby pozbyć się problemu - pierwszy raz używam Hijack'a. (jednocześnie proszę o wyrozumiałość jeśli zrobiłem coś źle robiąc lub zamieszczając na forum loga)

Pozdrawiam

Roo3

Poniżej log do sprawdzenia:

(Myszonus) #2

Ogólnie z F-Secure jest problem, że po deinstalacji blokuje sieć bądź część sieci.

W logach syfu nie ma - widać resztki po F-Secure.

Proponuję zastosować Winsockfix.

(M a x) #3

Bzdury używam F secure juz prawie rok, robiłem deinstalacje nie jeden raz i nic mi nie blokowało ani nie miałem z nim problemu - nie wiem jaka klątwa wisi nad tym antywirusem

sam sobie dałeś odpowiedź o skuteczności tego antywirusa

(Myszonus) #4

czy ja pisałem coś o jego skuteczności. Gdzie ? :shock:

Problem, o którym napisałem wystąpił na 3 pc (u znajomych). To, że ty go nie masz nie oznacza, że on nie występuje. :wink:

(Roodschy) #5

Dzięki za pomoc... ale niestety nie pomogło.

Jak mam komputer bez żadnej osłony, wszystko pięknie działa. Zainstalowałem Kerio - po restarcie kerio się nie ładuje - wyskakuje jakiś błąd, a internet jest zblokowany, jak włączę winsockfix'a, to po restarcie jest dokładnie to samo. Odinstalowanie Kerio sprawia, że wszytsko znowu jest pięknie i cudownie.

Zainstalowałem avast'a (kerio w tym momencie już odinstalowane). Program nie może się zaktualizować i blokuje internet. Dopiero po zakończeniu działania osłon avast'a mogę coś zrobić w internecie (pauzowanie działania osłon nic nie daje), ustawienia avasta są fabryczne - poziom zabezpieczeń normalny.

I co tu robić?

Pozdrawiam

PS. czy mogę bezpiecznie wykasować logi, w których pojawia się f-secure?

(Joan Sunshine) #6

Wpisy, nie logi. Tak, nawet powinieneś.

Konkretnie to - W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole "Fix checked" :

Ponadto:

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługi: FSGKHS, F-Secure Anti-Virus Firewall Daemon, F-Secure HTTP Server, F-Secure HTTP Server

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz F-Secure Gatekeeper Handler Starter, FSDFWD, fshttps, FSMA i klikasz "ok".

edit: W ogóle dziwna sprawa że on to wszystko zostawił po deinstalacji. To folder "UPC SmartGuard" też leci z dysku.

Poza tym przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344. :slight_smile:

(Roodschy) #7

Dzięki, zrobiłem jak radziłeś i jest duży postęp - avast po zainstalowaniu nie blokuje już dostępu do sieci. Sukces! Niestety pozostałe problemy nie zniknęły - antyvirus się nie aktualizuje, kerio po instalacji i restarcie od razu wypluwa błąd i blokuje internet... (czyli bez zmian)

Uda się coś z tym zrobić, czy lepiej zacząć backupować dysk i zrobić format?

Nie wiem czy to się przyda, ale wrzucam świeżego loga po "sprzątaniu":

(Joan Sunshine) #8

Nie, format to jest absolutna ostateczność.

Nie widzę tu nic podejrzanego, dlatego wrzuć koniecznie loga z Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle), jest dokładniejszy i może tam coś będzie widać :slight_smile:

I wklej screena tego błędu, który wyrzuca kerio.

(Roodschy) #9

log z Silent runners:

Kerio wyrzuca błąd o treści:

Error

Could not start DB server: listen () failed: (10013) Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez przypisane do niego prawa dostępu

(Bbieniol) #10

Silent również czysty :slight_smile:

(Roodschy) #11

jakaś rada?

(Bbieniol) #12

Próbowałes przeinstalować i antywirusa i firewalla? Jeżeli nie, to odinstaluj, przeczyść rejestr i zainstaluj ponownie :slight_smile:

(Roodschy) #13

Już sobie poradziłem. Niezawodny sposób - format c: Mimo wszystko dzięki za pomoc. Gdybyście jeszcze mogli popatrzeć na logi, czy jest wszystko ok. Pozdrawiam

i jeszcze silent

(Bbieniol) #14

Wszystko jest OK :slight_smile: