Zbyt cichy głos

Moja płyta główna to: Gigabyte GA-8I925X-G. Problem jest taki że na słuchawkach mam za cichy głos przy podpięciu ich pod wejście na płycie głównej. Problem do tej pory nie istniał, bo słuchawki podłączone miałem do monitora, a ten niejako “podbijał” dodatkowo dźwiek i było ok. Wejście w monitorze się posypało i musze podłączać je bezpośrednio. Jak można zwiększyć tą głośność. Co ciekawe w ustawieniach zaawansowanych mam niedostępną opcję: tony niskie/tony wysokie.

EDIT: z przodu obudowy mam dodatkowe wejście na słuchawki i z niego głos jest juz na dobrym poziomie, ale w praktyce nie moge tam podłączać słuchawek

Zgaduje że masz XP-ka. Otóż on ma problemy z płytami Gigabyte’a. Polecam ci przesiadkę na 7.

Tak, ale tylko z tego powodu nie będę zmianiał systemu. Wiem że programowo ani sterownikowo niczego nie osiągnę. Pozostaje jedynie kupno czegoś co by podbiło dźwięk , bo skoro przez monitor było ok to znaczy że się da. Myśle o czymś takim jak jest w niektórych słuchawkach - pokrętło do dodatkowej regulacji głosu, czy coś takiego da się oddzielnie kupić? I jak to się nazywa?

A karta dźwiękowa oddzielna?

A jaka karta rozwiązała by ten problem, z tego co patrzę w opcjach dźwieku mam:

Realtek ALC880(D) @ Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [B-1]	PCI

Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio [1002-AA38] [NoDB]PCI

Czy musiałbym likwidowac obecną kartę - bo chyba jest ona wbudowana, bo była razem z płytą? EDIT: Jako że nie chciałbym zbyt dużo wydawać, czy taka karta dźwiękowa spełniła by swoje zadanie:

http://www.allegro.pl/item813922578_karta_dzwiekowa_muzyczna_usb_5_1_3d.html