Zbyt długie uruchamianie filmu .rmvb

Witam.

Od jakiegoś czasu (kilkanaście dni) mam taki problemik, iż filmy w formacie .rmvb bardzo długo mi się uruchamiają. Jak zwykle trwało to kilka sekund tak teraz muszę czekać ok 100 sek, czasem dłużej.

Moim domyślnym odtwarzaczem jest bestplayer, nigdy mnie nie zawiódł - dopiero teraz, również w VPlayer oraz WMP trzeba tyle czekać, innych programów nie sprawdzałem ale podejżewam że będzie to samo. Problemu natomiast nie ma przy użyciu Media Player Classic, tu film uruchamia się w przeciągu kilku sekund.

Dodam, że filmy .avi uruchamiają się normalnie (szybko).

Wie ktoś co może być tego przyczyną?

pewnie z jakis kodeków korzysta. A jak pobierasz Vplayer to jest tylko sam program kilka mega a Media Player Classic przy pobieraniu ma pewnie z kiladziesiat mega. i Wydaje mi sie ze tu tkwi problem.

Zanim uzyskasz uczciwą odpowieć - sam się lepij przyznaj czy ten film jest legalny i orginalny… :-x bo chyba w takim formacie filmów w sklepie nie sprzedają… :? chyba ze na bazarze u ruskuw… :x

A moze to jest film rodzinny oczywiscie ja nic nie sugeruje tylko tak mówie sobie. A kto go tam wie poprubuj z kodekami.

Borat Sagdiyev -> serdecznie dzięki, pomogłeś mi jak nikt :spoko:

pinio150 - z jednej strony dziwne, bo ja nic wcześniej nie kombinowałem, samo się zrobiło, co z drugiej strony często się zdarza w windowsie i nie powinno to już nikogo dziwić.

Co do kodeków to nie mam zbyt wielkiego pola manewrów, mam 2 kodeki, ffdshow oraz real alternative. Przeinstalowałem je i nic, nadal to samo.

Może jakiegoś syfa złapałem :expressionless:

Ps. Ten Media Player Classic to ten w paczce z real alternative.