Zbyt duża temperatura procesora

Witam

Na samym początku mówię, że jestem laikiem.

 

Mam problem z temperaturą mojego procesora - Phenom 955 Black Edition. Odkąd pamiętam była wysoka. Na dzień dzisiejszy, świeżo po smarowaniu pastą termoprzewodzącą, osiąga od 60 stopni w spoczynku do ponad 80 w stresie. Boxowy wentylator od procesora pracuje 3000-4000 obrotów na minutę. Oprócz tego w komputerze jest jeszcze jeden, który chodzi z prędkością 1000 RPM, oraz oczywiście wentylator od karty graficznej. Temperatura reszty podzespołów jest bardzo spoko.

 

Nie mam pojęcia co mogę zrobić. Myślałem jedynie o zmianie boxowego chłodzenia na inne. Czyli o zakupie tzw. Coolera. Jak sądzicie, to może pomóc? Macie inne pomysły?

  • Box to także cooler;

  • Może źle zamontowałeś przy wymianie;

  • Może pasta to jakiś glut, a nie dobra pasta;

  • Może podkręcałeś;

 

Mojej szklanej kuli skończyły się pomysły, wybacz.

Boxowy wentylator od Phenoma osiąga obroty suszarki jakieś 6000rpm, Jaka obudowa? Radiator jest gorący jak dotykasz?

Obudowa to cooler master elite 332.

Nic nie było podkręcane.

Pasta nazywa się E1 IC ESSENTIAL Cooler Master. Wydaje się spoko, starałem się nie wybierać najtańszej. :slight_smile:

Radiator zdecydowanie ciepły, nie wiem czy to już kwalifikuje się do gorącego. Po kilkunastu sekundach zaczyna parzyć.

 

Oczywiście, boxowy cooler to także cooler. Pomyślałem, że może inny sobie lepiej poradzi.

W jaki sposób mogłem coś źle zamontować?

Może nie ma dobrego styku pomiędzy radiatorem a procesorem, kup sobie chociaz silentium pc fera lub podobne chłodzenie. Osobiscie posiadam thermaltake contac 39 dual fan, temp w spoczynku 30 stopni w stresie max 55, buda coolermaster elite 334

Dzięki, spróbuję zainwestować w podobne chłodzenia.

Jakby ktoś miał inny pomysł, to chętnie spróbuję.