Zbyt duża temperatura w procesorze! pomocy!

wiec tak, jest tego troche wiec postaram sie strescic, mianowicie: posiadam procesor AMD Duron 800 Mhz, juz 5 rok dziala bez wiekszych zarzutow i problemow. ale ostatnio podczas uzytkowania systemu operacyjnego i wykonywania “ciezszych prac” jak np: kopiowanie lub przenoszenie, a nawet sluchanie muzyki, komputer gubi sie i zawiesza. sprawdzalem temperature procesora kiedy sie zawiesza i wynosi od 38 do 50 kilku stopniu celcjusza. wymienialem kosci pamieci i nic. wymienialem karte graficzna tez nic. przeczyscilem chlodzenie, odkurzylem kompa. zrobilem format, bo myslalem ze to jakis wirus, no i dalej to samo. pomocy! !!

A czy nie zmieniałeś systemu? Nie instalwałeś jakiś programów których wcześniej nie używałęś (antivirus itp?). Czy po zawieszce jest wyświetlany jakiś komunikat?

Sprawdziłeś czy kondensatory nie spuchły??

nic 0, poprostu myszka stoi, klepsydra sie nie rusza po 15 minutach nic trza restart dac. nic nie instalowalem. aha ale jak instalowalem system (xp professional sp2) to normalnie chodzil, dziwne czemu sie nie zawiesil nie?

Złączono Posta : 12.12.2006 (Wto) 17:24

kondensatory znaczy co? jestem dopiero w pierwszej klasie technikum informatycznego i za bardzo nie ogarniam tych wszystkich terminow :smiley:

50 stopni to duzo dla takiego procesora ! jak dochodzi d tylu stopni to sie przegzewa i restartuja albo zawiesza sie

myslicie moze ze musze wymienic uklad chlodzenia? gdzie ja teraz dostane taki pod stara plyte pasujacy ;O

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

No nie wiem. Ja mam Duron 1.8 GHz i zwykle mam 47-53(baaardzo rzadko). Z reguły trzyma się właśnie w granicach 50 stopni. Myślę, że to nie wina temperatury.

tezarrus na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę to także poprawić.

Przenoszę do Hardware

miałem na starym duronie 51 C i chodzil po 24-30 h non stop i temp max 53 C

sprawdz czy nie ma wirosow, optymalizacja itp…

a jak nic z tego to trzeba zaczac sprzet sprawdzac, ew format i zobaczyc czy dalej to samo

kolega wczesniej napisał ze formata już robił wiec pozostaje problem sprzętowy.Ja myśle ze to nadal wina zbyt dużej temperatury na procesorze.Spróboj wymienic układ chłodzenia.Myśle ze to powinno pomóc a jak to nie pomoże to będziemy dalej kombinowac :slight_smile:

Drodzy Koledzy! Dzięki za wszystkie rady, niestety wszystkie zostały chybione. Finał historii (jeżeli to kogoś jeszcze ciekawi) wyglądał tak, że poszedłem do mojego profesora od urządzeń techniki komputerowej (taki przedmiot w technikum informatycznym) i on mi powiedział, że może być to wina dysku (ponieważ posiadam i działam na tym samym już 6 lat Segate 20 GB), a że posiadam drugi “nowy” dysk to z wymianą nie było problemu. Wszystko podłączone jak należy, instalacja systemu bez problemu. Komputer na drugim dysku działa bez problemów. Na tej 20-tce był uszkodzony któryś z klastrów i tu powód tego zawieszania się. Za rady dziękuję. Pozdrawiam!