Zbyt duże zużycie RAM

Witam,

Mam problem z moją “siódemką”, ponieważ zużywa zbyt dużo RAM, nawet jak ledwo się uruchomi

Dane:

System: Windows 7 HP x86

RAM: 2 GB

Processor: 2.2 dualcore

Antivirus na tą chwilę: BitDefender Free

Problem pojawił się, gdy odinstalowałem avasta (wiem… ale nie miałem jak wcześniej tego zrobić…)… Po nim zainstalowałem Eset Smart Security 6 wraz z firewallem Comodo (w związku z podejrzeniem o atakach typu arp). Nagle zużycie ramu wzrosło do ponad 1.4 GB… Próbowałem odinstalować Eseta oraz Comodo, nie poskutkowało. Zainstalowałem zamiast tego BitDefender, żeby mieć coś na ochronę. Komputer skanowany był avastem (który oczywiście nic nie wykrywał), oraz esetem. Bitdefenderem jeszcze nie skanowałem, gdyż zainstalowałem go zaledwie godzinę temu.

Gdy odinstalowałem Eseta, za każdym restartem komputer zmienia ustawienia wizualne, i ustawia na minimalne, ale pozostawia wciąż kompozycję Aero. Zużycie jest takie samo ( lol? ), gdy mam kompozycję Aero, oraz klasyczną. Dodam, że jeszcze zaledwie około 1/2 tygodnie temu zużycie ramu przy starcie wachało się na poziomie 500-650 mb.

Proszę o pomoc, gdyż na tym akurat komputerze potrzebuję jak najwięcej wolnej pamięci ram.

Dzięki za pomoc

Pokaż listę procesów.

na moim lenovo z win 7 to ze wszystkimi sterownikami i kilkoma programami w tle (które zajmują ok 100-150MB ramu) to na starcie zajęte mam 950~ MB ramu

RAM jest po to aby system z niego korzystał, nie po to aby niewykorzystywany był.

Co racja, to racja, ale za dużo wykorzystanego RAM’u uniemożliwia granie w gry.

Aczkolwiek, Windows 7 ma ciekawe mechanizmy zwalniające sporo RAM’u przy wykryciu aplikacji “RAMożrącej”.

Pokaż listę procesów. Prawym na pasek, uruchom medżera, przejdź do zakładki procesy, posegreguj od najwyżej klikając na “Pamięć”. Pokaż screena.

Trochę namieszałeś z tymi antywirusami, ale jak się wszystko dobrze odinstalowało, to OK.

  1. Zainstaluj CCleaner, świetny soft min. możesz w pełni zarządzać autostarem (aktywować wpisy, dezaktywować, usunąć na stałe). Zobacz co się uruchamia przy starcie i co zbędne to usuń. Przy okazji zrób porządek tym softem.

  2. Co jak co… ale obecnie 2GB ramu przy WIN7 + antywirus + trochę innego softu, to jest po prostu za mało. Jak Ci zależy na ramie to kup +2GB i już, koszt nie jest wielki.

  3. Tak jak ktoś wyżej napisał. Ram jest po to żeby był zajęty :slight_smile: ja z chęcią chciałbym mieć zawalone moje 8GB po brzegi, ale przy normalnym korzystaniu, to 3,5Gb max (win7 x64)

  4. Wyłączenie Aero, nie wpływa w sposób zauważalny na ilość zajętego ramu i obciążenia cpu.