Zbyt wolne działanie hibernacji?

Z tego, co wiem hibernacja w xp i w viście wiele się nie różni, a polega to na zapisaniu danych z ramu na dysku, a po włączeniu załadowaniu tych ramów, więc filozofia jest taka sama. U mnie pliki hibernacji z xp i visty zajmują tyle samo(co jest chyba oczywiste na jednym komputerze) Tylko:

XP hibernuje mi się około 4 sekund, a po włączeniu “budzi się” około 3 sekund.

VISTA natomiast hibernuje się do 20 sekund a budzi się około 30 sekund.

Można to jakoś przyśpieszyć?

Kwestia sterowników :slight_smile:

Panel Sterowania -> System i konserwacja -> Informacje wydajności i narzędzia i po lewej masz Narzędzia zaawansowane. Wejdź tam i zobacz czy u góry nie ma problemów z wydajnością (być może będzie pisać co spowalnia przejście w stan hibernacji i budzenie z niego)

Było tylko o przedłużeniu wybudzenia o 0,5 sekundy więc to chyba nie to. U Ciebie wybudza się szybko?

Szybko, z czasem przyspieszyło. Jak czyścisz pliki hibernacji to się nie dziw. Co do tego:

Może być to :slight_smile: tylko tak napisane, co tam zalecił?

EE w sumie nic :oops: to jakiś plik związany z frameworkiem. Nic nie zalecił.

Spróbuj zainstalować najnowszy sterownik do karty :slight_smile: (z certyfikatem)

Sterowniki mam najnowsze.

Dziwi mnie, że szybciej mi się winda włącza niż budzi.

Przyczyny mogą być różne :slight_smile: Wczoraj uśpiłem kilka okienek Notepad++, Opere, Mozille, Kasperskiego, AQQ, AIMP2, GIMPA, Worda & Excela i wzbudził się może w 2 sekundy :slight_smile:

U mnie ilość otwartych aplikacji nie ma znaczenia. Wybudzanie trwa zawsze tyle samo

Zwróć się o pomoc do Microsoftu ;] Oni mają szereg procedur (wiem bo przerabiałem)

pomoc@microsoft.pl (podaj od razu swój key i identyfikator produktu [ppm na Komputer -> Właściwości])