Zbyt wolne uruchamianie się systemu

Witam mam taki problem według mnie choć nie jestem w tej branży specjalistą zbyt długo się uruchamia system wcześniej to trwało max do 30 sekund nie mam pojęcia co się mogło stać.Otóż posiadam system i sprzęt według podpisu pod każdym postem swoim , oprócz tylko pamięci ram ponieważ 6GB nie są tej samej firmy co w opisie.Więc tak system od włączenia przyciskiem Start po ukazanie się na ekranie monitora ekranu logowania się czas to: 1m 15sek po uruchomieniu komputera gdy na pulpicie mam załączony gadżet o informacji zużyciu pamięci ram oraz procesora to cały czas przeważnie ukazuje się informacja o użyciu mocy ram 47% a procesor 30% pamięci ram posiadam takie:

KINGSTON HYPER LIMITED EDITION ( KHX8500D2BK2/4G ) 2x2 GB DDR 2

GEIL PC2-6400 ( GX22GB6400UDC ) 2x1 GB DDR2

Tylko że te firmy GEIL mają częstotliwość 800MHz a te firmy KINGSTON patrząc w necie wpisując dane które wyżej ich wymieniłem widzę że są 1066MHz a moja płyta główna obsługuje max do 800MHz tak w instrukcji płyty głównej oraz na necie po wpisaniu modelu płyty wyczytałem.Oraz strasznie się pamięci ram grzeją dosłownie nieda się ich dotknąć , parzą i obojętne czy są na przykład wszystkie naraz do slotów włożone czy metodą próby raz jedne potem drugie , scenariusz końcowy jest zawsze taki sam.Aż tak się na tym nie znam gdy kupowałem te kości ram KINGSTONA od kumpla wiedział co mam za sprzęt i powiedział że śmiało mogą śmigać na moim sprzęcie.Komp się nie wiesza wszystko śmiga żadnych restartów podczas pracy itd.tylko czemu tak długo się on uruchamia to mnie dręczy i te pamięci ram aż tak się grzeją.Liczę na pomoc i z góry uprzedzam jak już wsp.że w tych sprawach niestety jestem laikiem dlatego proszę tu na forum o pomoc fachowców co lepiej są obcykani w tym temacie.

Tu załączam linka jak to wygląda na moim kompie:

http://img232.imageshack.us/img232/9493 … amicir.jpg

wydaje mi sie osobiscie ze plyta glowna tak czy tak obinza tatowanie tych pamieci do 800MHz.Mozesz spobowac zaktualizowac bios plyty glownej albo wyjac dajmy na to geile (mialem te ramy bardzo dobre sa ale fakt bardzo sie grzeja) sprawdz bez geili jak bedzie ci komputer dzialal.2 sprawa moze byc to normalne zasyfienie systemu.Pamiec ram ma to do tego ze sie grzeje to oczywistosc sprawdz w menadzerze uzadzen co tak zjada ci ten ram i procka.Mi sie wydaje ze bardziej cos z systemem jest nie tak niz z pamieciami :slight_smile:

pozdro

Namieszałeś w tych RAM, Geil mają inne Timings, gdyby były takie same jak te z Kingston to było by OK, teraz Twoje Mobo wykrywa tylko Kingston, częstotliwość ma Tu mniejsze znaczenie, Mobo i tak przetaktuje je do tego co może obsłużyć, ewentualnie gdyby Timings były takie same a Mobo obsługiwało by 1066 to i tak przetaktowało by je do poziomu Geil, musisz teraz zdecydować, których kości chcesz używać, tak czy inaczej jeden komplet musi zostać odłączony. :slight_smile:

No ok wyciągnąłem te ramy geil zostawiłem tylko tamte jednakże dalej się bardzo grzeją ( parzą ) i po postawieniu nowego systemu dalej ten sam scenariusz i zaczął mi się wyłączać komp podczas pracy to znaczy mam tu na myśli samo resetowanie.Nawet jak piszę tą wiadomość to słychać jak wiatrak od procka raz szybciej a raz wolniej działa.Przecież poza pisaniem tej wiadomości nic się nie robi ani w tle żadne programy nie pracują więc co może być tego przyczyną ???

Przy wyłączeniu lub samoczynnego się zresetowaniu kompa dotykam obudowy od góry gdzie jest zamontowany zasilacz bo myślałem że jego może być przyczyna jest leciutko obudowa ciepła dosłownie minimalnie odczuwalne ciepło więc chyba tak sądzę ok bo się na full zasilacz nie grzeje.Martwią mnie tylko te pamięci ram jak wspominałem mimo nawet usunięciu tych geil i tak się te drugie strasznie grzeją po krótkiej pracy lub jak wyciągnę je a dam te geil ten sam scenariusz.Może coś już znów z płytą główną jest , bo raz już była w serwisie niestety po aktualizacji biosu już nie zadziałał komp.Liczę na odpowiedź jak można ewentualnie ten problem rozwiązać.

NO to sprawdź na samych Geil, jeżeli działają dobrze, nie grzeją się i system jest stabilny to znaczy że te Kingstony są uwalone… Możesz zrobić http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html dla pojedynczej kości na tym samym slocie, czyli wpinasz kość nr.1 do slotu np. 1 i lecisz z testem, ten sam scenariusz dla kości nr 2, być może dostaniesz jakieś odpowiedzi :wink: