Zbyt wolny internet

Witam, nie wiem czy napisałem w odpowiednim dziale, a jeśli w złym to przepraszam.

Otóż ostatnio internet (netia do 1 mb) zaczął chodzić znacznie wolniej. Myślałem że to wina modemu, gdy modem wymienili i po zainstalowaniu go zrestartowałem komputer wszystko śmigało przez jakies 5 - 10 min a potem zwolniło. Proszę o odpowiedz co może być tego przyczyną. Dodam jeszcze, że czyściłem komputer programami typu ccleaner oraz odkurzacz. Sprawdzałem też antywirusem Doctor web.

Możesz wyjaśnić co według Ciebie znaczy słowo zwolniło ?

że po tych 5 - 10 minutach zwolnił internet (pisałem szybko ;p)

Dodane 29.06.2010 (Wt) 16:39

Proszę o szybką pomoc już nie wiem co mogę zrobić

Dodane 29.06.2010 (Wt) 17:15

http://forum.dobreprogramy.pl/internet-zwalnia-t217872.html widzę tu bardzo podobny przypadek jak u mnie, ale ta sprawa nie została rozwiązana ;/

znacznie wolniej tzn ile wolniej?

ever123 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zmieniłem mam nadzieje, że to dobra nazwa.

A więc internet gdy zwalnia to znacznie, z dużymi zmianami w downloadzie i uploadzie niż normalnie. Czasami jest nawet 50 % tego co powinno. Możliwe, że to jakiś program hamuje mi internet. Znacie może dobry program do badania wykorzystania internetu przez programy? By to mi na prawdę pomogło. Jeśli to nie pomoże wydaje mi się że format dysku z windowsem pomoże, ale to już w konieczności.

@ever123, czy wiesz że Netia nie oferuje prędkości stałej tylko zmiennej.

To nie ma nic do rzeczy - jeśli łącze zwalnia zawsze po włączeniu komputera, to Netia tu raczej nic do rzeczy nie ma.

Jeśli masz inny komputer, to sprawdź czy na nim będzie tak samo. A jeśli nie masz, to ściągnij jakąś edycję Linuksa typu Live-CD, wypal na płytce i uruchom ją. I napisz, czy tam będzie tak samo.

Witam, mam podobny problem jak kolega z tym, że ja może sensowniej wytłumaczę niż kolega. Otóż jakieś 2 miesiące temu zrezygnowałem z neostrady 1MB i założyłem 8 Mb/s w Netii. Przez miesiąc miałem transfer ok 1000KB/s więc jak dla mnie rewelacja, gdzie wcześniej w neostradzie 1 Mb/s miałem transfer rzędu 160 KB/s. Mowa cały czas o transferze download. Od jednak 3-4 tygodni internet diametralnie zwolnił - co to znaczy? To znaczy, że teraz mój download to transfer rzędu 70-100 KB/s =/ Do tego co chwilę zrywało mi połączenie, tak jakby router się resetował. Dzwoniłem kilka razy z tym do netii, rozłączanie jest już “rzadsze” - 1,2 razy dziennie, gdzie po 1-2 min wszystko wraca do normy. Jest to oczywiście i tak nienormalne. Sytuacja ta ma miejsce na 3 notebooach które są w domu, w tym jeszcze na swoim mam minta 9 i sytuacja jest identyczna. W netii twierdzą, że moje łącze ma tylko taką przepustowość, a na moje pytanie dlaczego miesiąc temu miało inną twierdzą, że nie wiedzą :confused: Od znajomych jednak mam info (też mają netię), że mają podobną sytuację, z neostrady też spadek wydajności łącza, u znajomego w bloku (upc) wogóle nie ma neta :confused: Czy może być to spowodowane upałami? Co do netii i zmienności połączenia to oczywiście wiedziałem o tym, za nim wogóle neta u nich zakładałem, ale dla mnie słowo “do” tzn. 7,6 Mb/s, a nie kurde jak teraz 1Mb/s czy 512 Kb/s :confused: Ja powiedziałem, że takich kwot nie będę płacił przy takiej przepustowości łącza i netia, niby, warunkowo proponuje mi przejście na łącze 1Mb/s bo wtedy łącze będzie chodzić prawidłowo (czyli wg. przepustowości mojej lini czy czego tam) a ja będę płacił mniej, ale kurde nie to chciałem :confused: Mam nadzieje, że wytłumaczyłem to lepiej niż mój kolega. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

ja mam gorzej 3 dni temu internet śmigał dziś włączam kompa internet i co jest 100 razy wolniej chodzi niewiem zanim coś uruchomie to mija dużo czasu niewiem co jest myśle że to dla tego że na penie mam wirusa ale ustawiłem kwarantanną zainstalowałem sterowniki ponownie i co 5 min dobrz i potem to samo POMOCY!!!

podawajcie zawsze parametry linii z waszych modemów tłumienie , szum i synchronizacja jesli jest taka jak powinna być to wina leży po stronie waszego Pc a jesli jest zaniżona to wasz dostawca jest winny jesli są przeciążone centrale to nic nie zrobicie można dzwonić i prosić o reset portu czasami to pomaga