Zbyt wysoka temp GPU i rdzenia

Tak jak w temacie, problem zauważyłem wczoraj gdy po 15 minutach grania, komputer zaczął się okropnie wieszać, postanowiłem odkurzyć nieco wnętrze, a trzeba przyznać że było z czego :), dodatkowo postanowiłem wymienić pastę termo przewodzącą na procesorze, kiedyś miałem podobny problem z tym że przy włączaniu komputera wyskakiwał już komunikat o zbyt wysokiej temp procesora, problem rozwiązał znajomy informatyk, tym razem ja spróbowałem na własną rękę przeprowadzić tą operację, przestrzegano mnie w sklepie aby warstwa nie była zbyt gruba a dostałem zaledwie 0,5 gramy tej pasty w małej strzykawce, nakładając starałem się aby nie było prześwitów, wyszła cienka warstwa, możliwe że pasty też trochę zostało, nie wiem czy przy takiej ilości nie powinienem zużyć wszystkiego ;/. Trochę się rozpisałem możliwe że nie na temat :), załączam ss do wyników ze speedfana. Co do samego sprzętu to mam pentium 4 3 GHz chłodzony boxowo i geforce 7300 le zastrzegam że nie bawiłem się w żadne podkręcanie, nie wiem czy te dane będą istotne ale za wczasu podaję :slight_smile:

http://imageshack.us/photo/my-images/689/speedfane.png

Dane z ss są z chwili bieżącej, tzn komp nie był obciążony, co najwyżej serfowałem po necie od jakiś paru godzin :stuck_out_tongue:

Gf 7300 chłodzony pasywnie ? Temp faktycznie za wysoka(zazwyczaj w spoczynku ma około 45 stopni przy jako takiej wentylacji) trzeba by pomyśleć o wymianie pasty pod radiatorem, a jeśli chłodzenie pasywne, być może dodać jakiś wentylator na śrubach albo haczykach.

Temp CPU można powiedzieć że w normie, w końcu to Pentium 4 one lubią się grzać.

Polemizowałbym. 44*C to w sumie całkiem sporo dla P4 na idle’u - porównując do tego na boxowym i to bez pasty termoprzewodzącej.

Procesorowi nic się nie stanie jak trochę się pogrzeje, 45 w idle nie jest tak tragicznie, w stresie pewnie będzie 55-60C a to nie powinno powodować restartów.

Gorzej z gpu 82C w idle to tragiczny wynik, zupełnie jakby chłodzenie nie działało.