Zbyt wysoka temp. w kompie

Mam pytanie problem dotyczy mianowicie temperatury zaraz po włączeniu kompa no (jakieś 10 min) temp. sięga już nieraz powyżej 70 stopni na płycie i tez około 70 w procku dysk jest jeszcze w normie :slight_smile: nie podręcałem nic a zakupiłem kilka dodatkowych wiatraków i nic komp wyje (bardzo) a temp prawie nie spadła . Sprawdzałem różnym programami w tym czujnikiem i w rzeczywistości temp jest taka jaką opisałem :frowning: Mój komp nie należy do potworów wydajności AMD Sempron ~`1.8 Ge force 5200 512 RAM Płyta Abit Kv-7 chipset Via co dalej robić ? coś go spowalnia na pewno nie jest to system

:cry: i Czy gdy mam taką temp. to ma to jakiś znaczący wpływ na wydajność ???

Otwórz obudowe kompa. Sprawdź jak temperatura bedzie sie zachowywać. Komputer stoi w miejscu do ktorego bez problemu może dochocić świerze powietrze i wydostawać się ciepłe? Pasta na procka założona? Może wypada odkurzyć wnętrze PC’eta?

Kiedyś miałem podobny problem z temperaurą procka, dochodziła do ponad 70 stopni kilka minut po włączeniu. Komp wieszał się co chwila przy byle jakim zadaniu. I co się okazało? W czasie zakładania procka była dana za mała ilość pasty odprowadzajacej ciepło pod radiator-wentylator. Być może u Ciebie występuje podobny problem. Dołożylem pasty i temperaura wróciła do ok. 45 stopni. Wszystko działa stabilnie

Czyli Mierzyłeś temperaurę na coolerze termometrem cyfrowym z czujnikien i to samo.

Na początek:

Porządna konserwacja całego kompa i coolera CPU - wyjąć procek przedmuchać z kurzu gniazdo,wymiana pasty na CPU na nową tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Zmień paste tez tak miałem kilka dni temu :slight_smile: