Zbyt wysoka temperatura procesora - komputer się wyłącza

Witam, ostatnio mój komputer zaczął się co jakiś czas wyłączać, uznałem więc, że albo wina zasilacza albo się przegrzewa. Na samym początku ściągnąłem speed fana żeby sprawdzić temp. i oto co mi wyszło: http://puu.sh/cvfh Nie sądzę, żeby ta temperatura była dobra. Co mogę zrobić żeby mi się tak nie wyłączał i co ważniejsze nie grzał?

Z góry dzięki za pomoc.

I może jeszcze takie ogl. info z everesta:

--------[Procesor]----------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości procesora:

Typ procesora 2x , 2600 MHz

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (Asynchronous)

Multi CPU:

CPU #0 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #1 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #2 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #3 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

Wykorzystanie procesora:

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 20 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 100 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 35 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 35 %

--------[Płyta główna]------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej Nieznane

Nazwa płyty głównej Nieznane

--------[Pamięć]------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć fizyczna:

W sumie 4095 MB

Użytych 1922 MB

Wolne 2172 MB

Wykorzystanie 47 %

Rozmiar pliku wymiany:

W sumie 8188 MB

Użytych 2200 MB

Wolne 5987 MB

Wykorzystanie 27 %

Pamięć wirtualna:

W sumie 12283 MB

Użytych 4123 MB

Wolne 8160 MB

Wykorzystanie 34 %

Physical Address Extension (PAE):

Obsługiwane przez system operacyjny Tak

Obsługiwane przez procesor Tak

Aktywna Tak

Temp. pod obciążeniem czy nie ?

Jeśli nie to na pewno nie jest dobra. Czyścisz może czasem komputer z kużu w środku jeśli nie to go wyczyść np. pędzelkiem i suszarką.

Po pierwsze zapomnij o speedfanie ( widzisz co tam się dzieje ) . Ściągnij sobie programik RealTemp GT 3.6 . Zobacz i podaj na forum jakie temp masz na dwóch rdzeniach z osobna . Dalej będziemy myśleć .

RealTemp mi nie idzie bo nie ma zgodności z procesorem. Jeszcze tak a propos - kiedy mam odpaloną jakąś grę np. Skyrim to ta pierwsza temp. dochodzi do 81 C. Postaram się go przeczyścić tą suszarką czy pędzelkiem i się odezwę jak będzie chodził.

Tym sobie sprawdz temperatury

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

przeczyść tez wentylatorki

mystyk , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Do temperatur można jeszcze użyć HWiNFO. Gorąco dosyć, przeczyść z kurzu, kiedy ostatni raz wymieniałeś pastę termoprzewodzącą i jak wygląda obieg powietrza w obudowie?

Ok, przeczyściłem komputer suszarką ( nawet nie wiedziałem że tak można D: ) i pędzelkiem. Temp. się polepszyła: http://puu.sh/cALo Wszystkim dziękuję za pomoc, jakby coś się pogarszało to wypróbuję też inne rady. :slight_smile: