Zbyt wysoka temperatura procesora - komputer się wyłącza

(Mystyk) #1

Witam, ostatnio mój komputer zaczął się co jakiś czas wyłączać, uznałem więc, że albo wina zasilacza albo się przegrzewa. Na samym początku ściągnąłem speed fana żeby sprawdzić temp. i oto co mi wyszło: http://puu.sh/cvfh Nie sądzę, żeby ta temperatura była dobra. Co mogę zrobić żeby mi się tak nie wyłączał i co ważniejsze nie grzał?

Z góry dzięki za pomoc.

I może jeszcze takie ogl. info z everesta:

--------[Procesor]----------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości procesora:

Typ procesora 2x , 2600 MHz

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (Asynchronous)

Multi CPU:

CPU #0 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #1 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #2 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

CPU #3 AMD Athlon II X4 620 Processor, 2606 MHz

Wykorzystanie procesora:

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 20 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 100 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 35 %

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 35 %

--------[Płyta główna]------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej Nieznane

Nazwa płyty głównej Nieznane

--------[Pamięć]------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć fizyczna:

W sumie 4095 MB

Użytych 1922 MB

Wolne 2172 MB

Wykorzystanie 47 %

Rozmiar pliku wymiany:

W sumie 8188 MB

Użytych 2200 MB

Wolne 5987 MB

Wykorzystanie 27 %

Pamięć wirtualna:

W sumie 12283 MB

Użytych 4123 MB

Wolne 8160 MB

Wykorzystanie 34 %

Physical Address Extension (PAE):

Obsługiwane przez system operacyjny Tak

Obsługiwane przez procesor Tak

Aktywna Tak

(Kargulec8) #2

Temp. pod obciążeniem czy nie ?

Jeśli nie to na pewno nie jest dobra. Czyścisz może czasem komputer z kużu w środku jeśli nie to go wyczyść np. pędzelkiem i suszarką.

(CoolWeed) #3

Po pierwsze zapomnij o speedfanie ( widzisz co tam się dzieje ) . Ściągnij sobie programik RealTemp GT 3.6 . Zobacz i podaj na forum jakie temp masz na dwóch rdzeniach z osobna . Dalej będziemy myśleć .

(Mystyk) #4

RealTemp mi nie idzie bo nie ma zgodności z procesorem. Jeszcze tak a propos - kiedy mam odpaloną jakąś grę np. Skyrim to ta pierwsza temp. dochodzi do 81 C. Postaram się go przeczyścić tą suszarką czy pędzelkiem i się odezwę jak będzie chodził.

(system) #5

Tym sobie sprawdz temperatury

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr ... 22112.html

przeczyść tez wentylatorki

mystyk , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(sla17) #7

Do temperatur można jeszcze użyć HWiNFO. Gorąco dosyć, przeczyść z kurzu, kiedy ostatni raz wymieniałeś pastę termoprzewodzącą i jak wygląda obieg powietrza w obudowie?

(Mystyk) #8

Ok, przeczyściłem komputer suszarką ( nawet nie wiedziałem że tak można D: ) i pędzelkiem. Temp. się polepszyła: http://puu.sh/cALo Wszystkim dziękuję za pomoc, jakby coś się pogarszało to wypróbuję też inne rady. :slight_smile: