Zbyt wysokie napięcia zasilacza

Witam

czy jak mam napięcie na linii 12V 12,38 tzn. że zasilacz ma wystarczającą moc i za dużo jej daje? czy jak bym wymienił coś na coś bardziej prądożernego to byłoby napięcie niższe?

czy może wogóle sie zdażyć że zasilacz jest zamocny?

kiedy zasilacz daje za wysokie a kiedy za niskie napięcie?

co to za zasilacz?

mierzyłeś miernikiem czy odczyta z everesta?’

nie

mierzyłem miernikiem ale mi tu nie chodzi o moje napięcia tylko o to dlaczego komputer daje za wysokie napięcie i kiedy w jakich sytuacjach co jest tego przyczyną a kiedy zbyt niskie

wina zasilacza, to od niego zależą napięcia

podaj markę i moc. Tanie zasilacze to do siebie mają że nie trzymają napięć. Nic na to poradzić się nie da

ok

modecom 300W do obudowy ale wiem że to wina zasilacza ale chodzi mi kiedy jest zasilacz zasłaby

od czego to zależy czy napięcie jest za niskie czy za wysokie?

Modecom FEEL? jeśli tak to nie dziwię się, że nie trzyma napięć to szrot

dobry zasilacz nawet jeśli ma za małą moc napięcia trzyma do samego końca, jak nie da rady po prostu zrestartuje kompa

szroty najczęściej puszczają kompa z dymem i to niezależnie od obciążenia bo dadzą za wysokie napięcie i dym

:lol:

od zasilacza, wielkiej różnicy nie ma ważne aby mieściła się w normach ATX i jest bezpiecznie dla kompa

oczywiście musi to być stabilne bo jak się waha nawet w normie atx (np na linii +12V jest raz 11,90 a raz 12,10) to też nie jest za dobrze

Poczytaj:

viewtopic.php?t=9809