Zdalna kontrola komputera z innej sieci

Nie posiadam zewnętrzenego IP gdyż jestem w sieci. Mam jedynie swój własny (wewnętrzny) adres IP (zresztą jak każdy komputer w sieci :lol: ). Konfiguracja sprzętowa mojej sieci to: Router (brama) do którego podłaczony jest switch dzielący net na kompy. Chciałbym zdalnie sterować komputerem który również jest w sieci ale niestety nie mojej. Znam adres zewnętrzny (publiczny) tego komputera, znam również jego adres wewnetrzny oraz maskę. Dodatkowo mój i ten komp z którym chcę się połaczyć są za firewallem. Tu mam pytanie czy możliwe jest przejęcie kontroli nad tym kompem skoro obydwoje jesteśmy w innych sieciach o podanej konfiguracji sprzętowej? Jeśli tak to jaki polecacie program do zdalnej administracji?

P.S. Mój komp pracuje na Winows Server 2003 a ten drugi na XP

Sądzę, że na tym zakończy się ten temat…

Poczytaj REGULAMIN, a dowiesz się, dlaczego…

Chociażby dlatego, że metody i program mogą zostać wykorzystane do niecnych celów :expressionless:

I chyba wystarczy, że stronkę wpisałeś w profilu, nie musi już widnieć w podpisie :wink:

Zdalna administarcja to żaden hacking czy cokolwiek innego złego. Zdalna administracja ma na celu niesienie pomocy. Oczywiście wszytsko można podejść od tej drugiej strony a oto prosty przykład:

Nóż może słożyć do ukrojenia chleba dla głodujacego dziecka ale też do zabicia.

Jak widzisz wszystko co wymyślił człowiek ma te swoje złe strony

Dlatego trzeba uważac, kogo uczy się posługiwania nożem :wink:

Squeet, Stefan86 ma rację, po to wykorzystuje się zdalną komunikację by nieść pomoc na odległość.

Nie ma nic w tym zdrożnego.

Stefan86, na stronie http://banita.pl/ masz “plikownię” (pod logiem masz linki do podstron) i na dole tabeli są programy do “Zdalnego syetmu wyświetlania”.

VNC Serwer i VNC Viewer, oba trzeba wykorzystać do zdalnej administracji.

Jest tam również opis jak skonfigurować programy.

W google wpisz “zdalny dostęp” i przeszukaj wyniki, na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie za free.

:okulary:

Moja pomyłka, przepraszam stefan86 , że wziąłem Ciebie jako tego “złego”…

Wszytsko jest spoko - polecony soft działa i to nawet bardzo sprawie ale… tylko w LOKALNEJ SIECI a jak napisałem w moim pierwszym poście ja musze sie połaczyć z kompem z INNEJ SIECI (poczytajcie dokładnie ten mój pierwszy post :!: )

Na pewnym forum słyszałem, ze z użyciem Remote Administartor 2.1 (radmin) to jest możliwe takie połaczenie ale tylko wtedy gdy na kompie rodzielajacym net - posiadajacym publiczne IP (brama) zainstaluje się radmin’a (powiedzcie czy to prawda) wtedy on daje już dostęp do każdego kompa z sieci. No ale prosze mi powiedzieć (jesłi oczywiscie to prawda) co zrobić gdy bramą nie jest komp tylko ruter?? :roll: przecież na routerze nie da sie zainstalwoac żadnego softu.