Zdalna kontrola komputera z innej sieci

(Einsteinps) #1

Nie posiadam zewnętrzenego IP gdyż jestem w sieci. Mam jedynie swój własny (wewnętrzny) adres IP (zresztą jak każdy komputer w sieci :lol: ). Konfiguracja sprzętowa mojej sieci to: Router (brama) do którego podłaczony jest switch dzielący net na kompy. Chciałbym zdalnie sterować komputerem który również jest w sieci ale niestety nie mojej. Znam adres zewnętrzny (publiczny) tego komputera, znam również jego adres wewnetrzny oraz maskę. Dodatkowo mój i ten komp z którym chcę się połaczyć są za firewallem. Tu mam pytanie czy możliwe jest przejęcie kontroli nad tym kompem skoro obydwoje jesteśmy w innych sieciach o podanej konfiguracji sprzętowej? Jeśli tak to jaki polecacie program do zdalnej administracji?

P.S. Mój komp pracuje na Winows Server 2003 a ten drugi na XP

(squeet) #2

Sądzę, że na tym zakończy się ten temat...

Poczytaj REGULAMIN, a dowiesz się, dlaczego...

Chociażby dlatego, że metody i program mogą zostać wykorzystane do niecnych celów :expressionless:

I chyba wystarczy, że stronkę wpisałeś w profilu, nie musi już widnieć w podpisie :wink:

(Einsteinps) #3

Zdalna administarcja to żaden hacking czy cokolwiek innego złego. Zdalna administracja ma na celu niesienie pomocy. Oczywiście wszytsko można podejść od tej drugiej strony a oto prosty przykład:

Nóż może słożyć do ukrojenia chleba dla głodujacego dziecka ale też do zabicia.

Jak widzisz wszystko co wymyślił człowiek ma te swoje złe strony

(squeet) #4

Dlatego trzeba uważac, kogo uczy się posługiwania nożem :wink:

(Golden Finger) #5

Squeet, Stefan86 ma rację, po to wykorzystuje się zdalną komunikację by nieść pomoc na odległość.

Nie ma nic w tym zdrożnego.

Stefan86, na stronie http://banita.pl/ masz "plikownię" (pod logiem masz linki do podstron) i na dole tabeli są programy do "Zdalnego syetmu wyświetlania".

VNC Serwer i VNC Viewer, oba trzeba wykorzystać do zdalnej administracji.

Jest tam również opis jak skonfigurować programy.

W google wpisz "zdalny dostęp" i przeszukaj wyniki, na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie za free.

:okulary:

(squeet) #6

Moja pomyłka, przepraszam stefan86 , że wziąłem Ciebie jako tego "złego"...

(Einsteinps) #7

Wszytsko jest spoko - polecony soft działa i to nawet bardzo sprawie ale...... tylko w LOKALNEJ SIECI a jak napisałem w moim pierwszym poście ja musze sie połaczyć z kompem z INNEJ SIECI (poczytajcie dokładnie ten mój pierwszy post :!: )

Na pewnym forum słyszałem, ze z użyciem Remote Administartor 2.1 (radmin) to jest możliwe takie połaczenie ale tylko wtedy gdy na kompie rodzielajacym net - posiadajacym publiczne IP (brama) zainstaluje się radmin'a (powiedzcie czy to prawda) wtedy on daje już dostęp do każdego kompa z sieci. No ale prosze mi powiedzieć (jesłi oczywiscie to prawda) co zrobić gdy bramą nie jest komp tylko ruter?? :roll: przecież na routerze nie da sie zainstalwoac żadnego softu.