Zdalne wlaczanie komputera

Witam!

Ostatnio stwierdziłem, że chciałbym mieć możliwość odpalenia kompa za pomocą telefonu, ale też bez włączania WI-FI. Tak, żebym i z innego miasta mógł go włączyć. Obecnie walcze  z programem Shutdown start Remote, nawet nie wiem czy on włączy komputer bez wifi, ale póki co mam inny problem. O ile z magicznym pakietem chyba dałem rade (chociaż pewien nie jestem), to nie mam pojęcia jak włączyć Wake on lan. Nie jestem biegły w angielskim, nie ogarniam biosa. Czy ktoś mógłby napisać dokładnie pokolei jak zrobić te dwie rzeczy? Tylko tak jakbyście tłumaczyli to głąbowi. Mam taką płytę główna ASROCK Z87 EXTREME4 Intel Z87 LG A1150 . Taką sieciową kartę Intel® Ethernet Connection I217-V .

 

Czy ten program co podałem jest ok? Może znacie inny program do zdalnego włączania?

Z góry bardzo dziękuję!

 

W UEFI Advanced\ACPI Configuration zmień na enabled Wake From Onboard LAN ( http://download.asrock.com/manual/Z87%20Extreme4.pdf s. 91 )

Ok bardzo dziękuję, jak będę mieć chwile czasu to spróbuję.

Chciałem spytać jeszcze, o co chodzi z  SecureOn password i reference  ? Niektóre programy chcą bym te rzeczy podawał a inne nie.

 

Zrobiłem co pisałeś, ale program w telefonie dalej mi marudzi, że mam wyłączony magick packet lub wake on lan ;/ . Co polecasz??