Zdalne wyłączanie komputerów po sieci LAN

Potrzebuję program, który wyłączał by zdalne komputery w sieci LAN.

Warunki są takie:

  • Nic nie instaluję na zdalnych komputerach (Win XP i 7)

  • Wyłącza komputery tylko te na których nie jest zalogowany użytkownik. Ew wyłącza wszystkie komputery z tym, że przez jakiś czas pokazuje się okno z komunikatem, że trwa wyłączanie komputera, a proces zamykania można anulować przez zamkniecie okna.

Użytkownicy po pracy nie wyłączają komputerów i trzeba im pomóc. Pomyślałem o utworzeniu .bat’a uruchamianego cyklicznie w harmonogramie np o 16.15 i 18.15. Tylko problemem są użytkownicy co mają nadgodziny. Im nie chciałbym wyłączać komputerów. Niech pracują… :wink:

Z tego co na szybko udało mi się sprawdzić to takim poleceniem można uzyskać listę aktualnie zalogowanych użytkowników na komputerze. Wtedy wystarczy napisać .bat’a z warunkiem od liczby zalogowanych i wyłączyć komputer, gdy nikogo nie będzie:

query session /server:

A czy Ci co po pracy zostawiają komputery włączone to się z nich wylogowują, czy choćby blokują konsolę? Bo w tym drugim przypadku chyba będę figurowali jako wciąż zalogowani.

A tak przy okazji, to ja używam fajnego programiku “Wake On LAN Ex 2 2.12” do wzbudzania uśpionych/wyłączonych komputerów, jak muszę coś na nich zdalnie porobić (tylko muszą być w tej samem podsieci co ja). On oczywiście też ma opcję wyłączenia/zresetowania komputera (ale chyba tylko za pomocą interfejsu GUI, tj. myszki).

Wylogowują, nie blokują.

Dla testu ściągnąłem Wake On LAN Ex 2 2.12. niby działa od Win 98 do Win7. Ale u mnie na Win 7 x64 nie chce się uruchomić. Wszystkie update ściągnięte. NET Frameworki do 4.5

Opis:

Stopped working

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: CLR20r3

Podpis problemu: 01: wake on lan ex.exe

Podpis problemu: 02: 2.12.0.0

Podpis problemu: 03: 4be02c70

Podpis problemu: 04: System.Drawing

Podpis problemu: 05: 2.0.0.0

Podpis problemu: 06: 506c194d

Podpis problemu: 07: 7b0

Podpis problemu: 08: 70

Podpis problemu: 09: System.ArgumentException

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Ja ze swojej strony polecę darmowy program SoftPerfect Network Scanner

http://www.softperfect.com/products/net … ?from=auto

Nim włączam/ wyłączam komputery i nie tylko.

dziobash

Proszę, korzystając z przycisku Edytuj, zmienić tytuł tematu na taki który będzie konkretnie mówił o problemie.

Ja też mam Win 7 x64, ale u mnie ten program się uruchamia. Zrzut UserAgenta z IE:

6j58.jpg

Dzięki za info o innym programie (dość rozbudowany).