Zdalne wylaczanie systemu Win7 i XP

Witam,

Posiadam w pracy 2 komputera Lenovo glówny laptop T410 win7 i backup desktop M55 xp.

Laptopem lącze się RDC do M55 gdzie niemam w ogóle podłaczonego monitora.

Chciałbym storzyć script gdzie po wlączeniu T410 ten odpali M55 przez WOL (WOLCMD macaddr2 ipaddr2 subnetmask2).

Ważniejsze jednak jest dla mnie zamykanie. Stowrzyłem .bat shutdown -s -m \nazwakomputera ktory ladnie zamyka system na M55 jesli na niego klikne - daje 30 sec powiadomienie.

Chciałbym jednak to zautomatyzować i teraz nie bardzo wiem jak to zrobić Probowałem - Local Group Policy Editor > Windows settings > Scripts (Startup/Shutdown) ale niestety nie zadziałało.

Czy może mi ktoś pomóc wykonać ta komendę automatycznie przy zamykaniu systemu?

Dzieki

A nie możesz stworzyć pliku .bat który najpierw zamyka tamten komputer, a później twój?Potem możesz stworzyć sobie skrót do niego na pulpicie albo pasku szybkiego uruchamiania, i zamiast wyłączać komputer normalnie (przez menu start) wyłączać uruchamiając ten pliczek.Możesz też dodać do niego skrót klawiszowy.

Jest to też świetne rozwiązanie!

Odnośnie tego skryptu - probowłem poniższy

shutdown -s -m \networkname -t 120 -c “closing your backup for the day”

shutdown -s -m -t 120 -c “closing you main for the day”

Wydaje mi sie że dróga komenda jest ignorowana, nie jestem pewien dlaczego - pewnie czegos mi brakuje.

Czy mogłbyś mi pokazac jak dołączyc skrót klawiszowy?

Dzięki

Odnośnie pominięcia drugiej komendy, to masz błąd.Parametr -m stosuje się tylko do zamykania innych komputerów.Jeśli zamknięcie chcesz dać lokalnie, to nie możesz dać tego parametru, więc druga linijka pliku powinna wyglądać tak:

shutdown -s -t 120 -c “closing you main for the day”

Żeby dodać skrót klawiszowy zrób tak:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku wsadowym, a następnie wybierz polecenie Utwórz skrót.Pojawi się skrót do pliku.Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na skrócie do pliku wsadowego i wybierz polecenie właściwości.W otwartym oknie, w rubryce klawisz skrótu kliknij na pole tekstowe, i przyciśnij jakąś literkę.NP.Jeśli przyciśniesz k to skrót będzie CTRL + ALT + k jeśli przyciśniesz p to skrót będzie CTRL + ALT + p

Następnie zatwierdź przyciskiem Zastosuj a później OK.Zrobione.