Zdalny dostęp do routera

Witam wszystkich

Mam taki problem chcę z zewnątrz z innego IP publicznego przez www dostac się do routera, który postawiłem w firmie.

Mamy taki schemat : dostaca internetu : TPSA (modem DSL), za tym mamy router i kilka pożądnych switch’y , gdzieś tam na końcu jest jeszcze router z wi-fi. Chcę się logowac do tego pierwszego routera przez www.

pozdr/

Ten pierwszy router to który ? :smiley:

Ten pierwszy licząc od Internetu czy ten router z WiFi ?

Jak ten pierwszy od Internetu to szukaj na nim remote access i tam do wybrania powinien być port lub wpisany jakiś.

Widoczny od świata jest więc nic nie trzeba ruszać, adres IP:port i powinno się pokazać logowanie do routera.

Jeżeli ten drugi to musisz zrobić także ten remote access+przekierować porty na tym routerze który jest za modemem DSL na ten router z WiFi.

Logowanie na router z WiFi(robisz to remote access), szukasz tam WAN czy podsumowanie połączenia(coś takiego) i adres IP musisz znaleźć dajmy znalazłeś i to 192.168.10.100

Logujesz się na ten router za modemem DSL i tam szukasz virtual server(pewnie to droższy router więc tak powinno to być nazwane).

Tam wybierasz dostępne IP(DSL ma ok. 4 w zależności od prędkości usługi). Jako WAN adress musisz wybrać jakieś IP(powinno być do wyboru), jako LAN wpisujesz ten adres routera z WiFi 192.168.10.100 i powinno działać.

444f40ee2b6fc189m.jpg

Jak nie będzie działać to musisz znaleźć coś na miarę PolicyIncoming(tak jest u mnie) i tam dodać regułę Destination Adress czy coś takiego wybierasz ten który podałeś krok wcześniej do WAN, service najlepiej ANY i OK. Wtedy już powinno chodzić.

87591da3185176c5m.jpg

Dzięki , popróbuję A pierwszy router od strony DSL to oczywiście bez Wi-Fi.

Jeszcze raz dz/