Zdalny dostep w win 7

Witam

Przepraszam za brak polskich literek ale pisze z tabletu.

Siadla mi matryca w laptopie. Nie mam monitora. W jaki sposob uzyskac dostep do plikow?

Moge go uruchomic’ wpisac haslo logowania na slepo ale nic wiecej. Instalacja teamviever? Przecierz trzeba go skonfigurowac. Instalacja Vnc podobnie. Myslalem o jakims ftp portable na penie ale to tez trzeba konfigurowac. Moze da sie cos w konsoli cmd wpisac aby windows udostepnil katalogi. Posiadam jeszcze ruter i tablet wiec myslalem zeby jakos zestawic to polaczenie po lanie. Nie mam bardzo pomyslow. Moze da sie cos skonfigurowac na pendrive aby jakos udostepnic pliki. Czy macie jakies pomysly oprocz kupna monitora.

Pozdrawiam

Spróbuj po zalogowaniu

win+r

NET SHARE pliki=c:\ /GRANT:everyone,FULL

Ja bym zaczął od wyjęcia dysku / zmiany monitora ale to twoja wena twórcza :stuck_out_tongue:

Swoją drogą, jak masz dysk / pendrive to co za problem skopiować zawartość dysku na pendrive / dysk przenośny ?

Uruchomilem konsole, wpisalem polecenie - ale co dalej moge zrobic? W tablecie w programie w Es explorer w lan nie wiad nic nowego - chyba ze trzeba windowsa uruchomic od nowa. Dodam jeszcze ze mam winscp na windows oraz gargoyle na ruterze jesli to by mialo jakos pomoc.

A nie możesz na ten przykład pójść do jakiegoś kumpla, nazwijmy go Jarka, wykręcić dysk z laptoka (zazwyczaj jest bezpośrednio pod klapką z napisem HDD, lub jeśli mały laptok, to pod klapą pod którą skrywa się płyta główna), podłączyć do komputera PC (z laptopem też można, ale wtedy przydało by się Live CD linuxa, bo systemu ze swojego dysku na obcej maszynie nie uruchomisz) kolegi Jarka i skopiować całość potrzebnych danych na zewnętrzny dysk. Iście przebiegły, szatański plan :wink:

podłącz laptopa do telewizora i będziesz miał obraz

Nie mam czym podlaczyc do telewizora. Wykrecenie dysku jest to jakies wyjscie. A czy ktos zna jakis maly portable serwerek ftp z configiem zapisanym w pliku. Aby go uruchomic i zeby dzialal.

Dodane 09.11.2013 (So) 15:51

Jeszcze sprobuje na linuxie po ssh cos wymodzic

Dodane 09.11.2013 (So) 22:37

Udalo sie.

Poswiecilem Latarka’ zainstalowalem team viewer i na tablecie mam obraz z monitora. Postawilem serwerek ftp i jest juz prawie ok. Z kompa juz nic nie bedzie ale dobrze bylo by miec do niego dostep. Jak najlepiej sie do niego laczyc z innego kompa w sieci lan? Team viewer nie jest odpowiedni bo identyfikatory trzeba znac i haslo. A jak nic nie widac na ekranie to ciezko z tym. Przydalby sie jakis maly ze stalymi ustawieniami klient do zdalnej administracji. Moze ktos sie czyms pochwali co najlepiej nadawalo by sie do lanu.

pozdrawiam serdecznie.

Jeżeli odpowiednio ustawisz TeamViewera w ustawieniach hosta i masz konto na TeamViewer to nie musisz podawać za każdym razem id i hasła.