Zdalny pulpit przez internet win2000 server i domeny

Witam

Odrazu przejde do rzeczy, mianowicie mam taki problem:

Mam w pracy kilkanascie komputerow podlaczonych siecia lan do servera na ktorym jest zainstalowany win2000. Komputery lacza sie z serverem za pomoca domen (kazdy komputer ma swoje konto i ktore trzymane jest na serverze).

Chcialbym zrobic cos takiego zebym z domu mogbym podlaczyc sie do glownego serwera a potem jakos przez server podlaczyc sie np do swojego komputera w pracy zeby moc na nim pracowac.

Najwiekszy problem jest taki ze moj komputer musi byc wylaczony(jedynie server chodzi non stop).

Chodzi mi dokladnie o to zeby podlaczyc sie do mojej konta w domenie ktore jest trzymane na serverze. Wiem ze moge bez problemu podlaczyc sie zdalnie do servera, ale potem nie wiem jak moge dostac sie do mojego konta. Czy jet to wogole mozliwe i jak tak to czy znacie jakis progam ktory by mi to umozliwil.

W pracy mam 4 megowy DSL w domu 2megowe lacze. Chcial bym pracowac zdalnie.

Prosze o odpowiedz, albo jakiekolwiek linki… albo nazwy programow…

Jeśli w firmie jest tak, jak piszesz, to zapewne jest ktoś, kto administruje serwer i stacje robocze.

Dziwię się, że stawiasz taki topik, powinieneś rozmawiać w tej sprawie z adminem, który powie Ci jak i co zrobić, by połączyć się z serwerem i ewntualnie ze swoim komputerem w pracy.

Jeżeli, jak piszesz, Twoja stacja robocza musi być wyłączona, a Ty mimo to chciałbyś na niej pracować zdalnie, to widzę tu szwindel.

Gdybyś miał pozwolenie na zdalną pracę i połączenie ze swoim kompem w pracy, to zapewne komp nie musiałby być wyłączony.

Tak więc, wg mego oglądu próbujesz znaleźć sposób nielegalnego wejścia na serwer i komp w firmie.

:okulary:

Jak już to pracują w domenie lub pod kontrolą domeny :P, bo łączą się za pomocą skrętki lub sieci bezprzewodowej :stuck_out_tongue:

heh zadnego “szwindla” tu nie ma (cokolwiek mialo by to oznaczac). Pracuje w firmie w ktorej nie ma administratora sieci. Komputery zostaly podlczone ze saba na zlecenie przez inna firme. I zadalem te pytanie na forum bo myslalem ze moze ktos bedzie wiedzial jakim programem mozna cos takiego zrobic. Dostep do servera mam normalny (nie zaden tam szwindlowaty). Poprostu szef wpadl na pomysl ze przydala by sie taka opcja zeby mozna bylo z domu zalogowac sie do swojego komputra w pracy, a mi jako ze jestem najmlodszym pracowanikiem (heh i z tego powodu uwazaja mnie za osobe ktora najbardziej zna sie na IT) dali mi takie zlecenie.

No i jak pisalem wyzej sa 2 problemy:

  1. Komputery sa “pod kontrola domeny”

  2. Tylko server pracuje non stop. (inne PC sa powylaczane)

Wiem juz jak podlaczyc sie przez internet do servera, poszukalem wczoraj troche na google i udalo mi sie zrobic mini siec w domu i podlaczyc sie do jednego PC przez internet (i zdalnie nim sterowac). Nie wiem tylko jak moge zalogowac sie pod konto w domenie.