Zdalny pulpit realVNC + no-ip.com

Witam

Chcę zrobić sobie zdalny pulpit z jednego komputera na drugim oczywiście. Na serwerze zainstalowalem klienta no-ip.com oraz realVNC. zalożyłem konto no-ip.com i postawilem hosta i zalogowalem się na niego poprzez zainstalowanego klienta. Zainstalowalem teraz realVNC server ktory tez jest wlaczony. Na kliencie zainstalowalem tylko realVNC viewer.

Komputery sa teraz w jednej sieci gdy do realVNC viewer wpisze “adres_lokalny:port” to dziala. ale jezeli wpisze nazwe hosta ktory utwozylem na no-ip.com to juz nie dziala tylko pokazuje sie komunikat:

---------------------------

VNC Viewer : Error

---------------------------

unable to connect to host: Connection timed out (10060)

---------------------------

OK   

---------------------------

Z tego co się orientuję no-ip.com i inne tego typu serwisy, w darmowej wersji oferują dostęp do jedynie serwera HTTP, sprawdź to, myślę, że powinno być gdzieś napisane, co darmowa/płatna usługa oferuje. Możesz też od biedy przed połączeniem się po prostu pingować domenę no-ip, aby poznać aktualne IP komputera i łączyć się poprzez IP.

Pozdrawiam!

jeszcze zauważyłem że jak wpisze w okienko “ip_zewnętrzne:port” to też nie chce się połączyć czyli na razie jak się pomija konto no-ip.com to też nie chce działać, przekierowanie portów chyba jest dobrze bo działa jeżeli podam adres lokalny także nie wiem co jeszcze może być nie tak.

Masz na pewno przekierowanie w routerze portu na ip wewnętrzny + port komputera , z którym się łączysz? W no-ip uzyskujesz tylko ip zewnętrzne.

W no-ip nie dostajesz adresu, tylko rejestrujesz domenę, adres publiczny, który dostajesz od ISP jest podpinany pod domenę no-ip, gdy zmieni się IP, usługa aktualizuje informacje i podpina nowe IP pod tę samą domenę.

Pozdrawiam!

Czyli co mógłbym jeszcze spróbować? Jeżeli wpisuję “ip_zewnętrzne_routera:port” to powinno zadziałać jeżeli ten port jest przekierowany na komputer na którym jest serwer? Jeżeli powinno to co jest nie tak bo u mnie nie działa.

Dodane 15.02.2012 (Śr) 19:35

Już wiem, problem polegał na tym że korzystałem z tej samej sieci, jak podłączyłem się klientem VNC do innej sieci to się połączyło bez problemów. W sumie nie wiem dlaczego tak jest, ale najważniejsze że działa.

Dzięki.

Pewnie korzystasz z łącza adsl?

Pozdrawiam!