"Zdalny pulpit rejestratora" Jak skonfigurować połączenia?

Witam.

Posiadam:

  • Komputer z Windows 7 z kartą WiFi

  • Router Pentagram Cerberus P6367 z modemem Orange 3G HUAWEI E160E (Orange Businnes Everywhere)

  • Rejestrator cyfrowy BCS DVR 0804LE-AS (działa jak komputer, ma swój IP itp)

Rejestrator jest połączony z routerem poprzez przewód LAN.

Ustawiłem wszystko tak jak na obrazku:

http://zapodaj.net/ea8f01f4f688.jpg.html

Efekt jest taki, że wchodząc na moją stronę DDNS: nazwa.dyndns.org z dowolnego komputera łączącego się z internetem poprzez mój router wszystko działa, jednak, gdy chcę się połączyć z innego komputera który łączy się z internetem poprzez inny router (na przykład w innym mieście) to przeglądarka nie wczytuje strony. Komputer na 100% jest dobrze skonfigurowany, bo łączy się z rejestratorem jakieść przykładowej osoby, która podała mi swój adres DDNS.

Przypuszczam, że wystarczy przestawić jakieś kilka cyferek albo portów, jeśli ktoś wie jak będę bardzo wdzięczny. Męczy się z tym już bardzo długo :frowning:

Marian5000PL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam,

Idę o zakład, że nie masz wykupionej usługi publicznego IP w Orange?

Pamiętaj, że internet mobilny rządzi się zupełnie innymi prawami.

Dziś wykupiłem statyczny publiczny adres IP. Podano mi jakiś adres APN składający się z 4 części tak jak adres IP oraz powiedziano, że mam wpisać nazwę użytkownika: vpn.static.pl.

Teraz router wcale się nie łączy z netem, a przez kompa owszem, ale nr IP się zmienia, nie jest stały. Wie ktoś może jak uzupełnić dane w routerze?:

PIN: wpisałem tu pin do karty ****

APN:tu wpisac internet, czy vpn.static.pl czy nr APN?

numer dostępowy: *99#

nazwa użytkownika: internet, czy vpn.static.pl?

hasło: internet, czy vpn.static.pl?

Dodane 15.09.2011 (Cz) 23:02

Problem rozwiązany. Trzeba było inaczej przekierować porty oraz ustawić połączenie internetowe:

Ustawienia portów w routerze (przekierowanie):

port 37777 do 37777 TCP IP 192.168.1.101

port 80 do 80 TCP IP 192.168.1.101

W rejestratorze porty:

TCP: 37777

HTTP: 80

Połączenie internetowe (ustawienie w routerze)

PIN: nie podawać, a wcześniej podłączyć modem do kompa i zaznaczyć opcje, by nie wymagał PIN-u

APN: vpn.static.pl

dial: *99#

user: vpn.static.pl

password: vpn.static.pl

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA