Zdjęcia-archiwizacja

(system) #1

Witam,

czy możecie mi polecić program do archiwizacji (chodzi mi oto, żebym mogła zrzucić zdjęcia z aparatu do danego programu i je tam przechowywać) najlepiej darmowego i po polsku. Mam LUMIX-a, ale ponieważ mam 2 aparaty Panasonica, to program pokazuje zdjęcia albo z 1 albo z 2. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

(Cedar) #2

Przecież wystarczy przekopiować zdjęcia na dysk twardy tak jak się kopiuje z pendriva na dysk - kliknij na "Mój komputer" i zobacz czy pojawia się dodatkowy dysk po podłączeniu aparatu do komputera

Do przeglądania ich i ewentualnego przechowywania ich w sieci zainteresuj się programem Picasa

http://www.dobreprogramy.pl/Picasa,Prog ... 12733.html

(system) #3

Dzięki. Ktoś kiedyś mi polecał Ashampoo Photo Optimizer, jakie są opinie o tym programie?

(Agatonster) #4

ania02 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(dark__jedi) #5

To jest program do retuszu zdjęć. Może ci się przydać jeśli chcesz poprawić jakość zdjęć (subiektywnie). Do archiwizacji - bez sensu.

(Cedar) #6

Panasonic do swoich aparatów dodaje płytkę z oprogramowaniem - sprawdzałaś co tam jest?

Przykładowo: http://panasonic.pl/oferta.php?prod=4075

Domyślam się, że skoro nie możesz kopiować zdjęć to nie instalowałaś tego oprogramowania - odłącz aparat (y) od komputera i uruchom instalator z płytki.

(system) #7

Problem w tym, że przy przeprowadzce zgubiłam płyty a tak jak napisałam wcześniej zainstalowany w komputerze program Lumix, który był dodany do starszego aparatu nie chce odczytywać zdjęć z obu aparatów tylko albo z 1 albo z 2.

(Cedar) #8

Czyli w tym problem, że w tym samym czasie nie widzisz obu aparatów w systemie? Tak jak pisałem wcześniej - przekopiuj zdjęcia na dysk raz z jednego aparatu a później z drugiego i przeglądaj je z dysku - tak jest szybciej i wygodniej.

(dark__jedi) #9

Tak na przyszłość staraj się kopiować (przechowywać) zdjęcia w dwóch różnych miejscach np. na dwóch różnych dyskach twardych lub dysku twardym i płycie DVD lub bliźniaczy materiał na 2 oddzielnych płytach DVD.

Zdarza się, że nagle zdjęcia znikają :wink: i wszelkie pamiątki są nie do odratowania, dlatego proponuje ważne rzeczy np. zdjęcia trzymać w 2 miejscach.

(system) #10

Ok. Dziękuję bardzo za pomoc.