Zdjecia, hipperłącza, odstepy

A wiec tak :

na stronei mam nr kotaktu gg jak zrobiś hiperłącze do niego w ten sposób ż ejak klikni sie na numerze gg to odsyła pojawia sie okno do wysyłania wiadomości gdy jest zainstalowane gg na komputerze(mam nadzieje ze wiecie oco i chodzi) 2 sprawa to :

ma na stronei zdjecia które długo sie bardzo dł€go sie wczytuja jak zrobic tak by je zozoptymalizowac by sie wyczytywały krócej. nastepna sprawa to :

zrobiłem stronie w wordzie i odstepy czasmi sie przesuwaja miedzy zdjecem a hiper łaczem jak je zrobić by sie nei przesuwały. Z góry dziex

co do grafiki, to najlepiej zapisz jako *.jpg jezeli niezalezy Ci az tak na jakosci badz jako *.gif jezeli ma to byc wazny element strony, lecz przewanie *.jpg powinien wystarczyc. zmniejsz rozdzielczosc zdjecia. Mozesz to wszystko zrobic w Irfan View

XXXXXX[/code]
 to wstawi Ci numer gg wraz z informacja czy dana osoba jest dostepna czy nie (musi byc ustawione pokazywanie statusu dla nieznajomych)

[code]XXXXXX

to natomiast daje Ci sam link do gg

oczywiscie XXXXXX to numer gg :wink:

co do tych odstepow, to musial bys pokazac fragment kodu odpowiedzialny za to miejsce w dokumencie, ale skoro to robione przez worda jest to moze byc tam niezly bajzel…

aLE jak w wordzie zrobić

status.asp?id=XXXXXX&styl=1

takie coś??? gdzie jak ??/