Zdjecia przez net-zakład fotograficzny

(Jantar) #1

Witam...

...czy ktoś podpowie jak trzeba wykonać stronę zakładu fotograficznego, który chce przyjmować pliki zdjęć droga elektroniczną, a wywołane zdjęcia wysyłać pocztą do zamawiającego?

Chyba mam pomysł na to ale pewnie wielu z Was ma ciekawsze i bardziej praktyczne oraz bezpieczne.

Proszę o podpowiedzi, bo chciałbym to zrobić jak najlepiej.

Czy ktoś wie z praktyki jakiej wielkości kanto na serwerze powinien mieć zakład fotograficzny?

Pozdrawiam

(Monczkin) #2

jantar2005 to może go przedstaw :slight_smile: łatwiej będzie zobaczyć w jakim kierunku podążasz i ewentualnie poprawić to co masz

to zależy jakie parametry zdjęcia wprowadzisz - weź pod uwagę, że mogą wystąpić problemy z wysyłaniem dużych plików. Możesz także "zrobione zdjęcia" kasować ze serwera etc. rozwiązań można stworzyć wiele - zależy to także od miejsca na serwerze - tz. ile go będziesz miał :slight_smile:

Złączono Posta : 7 Wrzesień 2005, 18:35:18

http://www.webinside.pl/news/578 - zerknij tutaj :slight_smile:

(Jantar) #3

Witaj Monczkin...

...i dzięki za reakcję. Co prawda mamy nie dokończony temat, ale mam ostatnio mnóstwo pracy i nie miałem czasu Ci odpowiedzieć na ostatniego posta a nie chciałem zbyć tematu paroma słowami bo mamy trochę do pogadania :slight_smile:

Wracając do tematu to dodam że mam tylko jakiś pomysł, ale że jak już w różnych miejscach pisałem na tym Forum - jestem we wszystkim cienki, jednak biorę się za wiele przerastających mnie tematów:) bo lubię wyzwania. A mogac liczyć na tutejszych Forumowiczów, wiem że efekty będą zadowalające.

Znalazłem w necie kilka darmowych programów do prostej obróbki zdjęć i wysyłania ich na serwer. Ale wydaje mi się ze lepiej posłużyć się darmowym programikiem do obróbki zdjęć np. Foto Filtre, a wysyłać spod przeglądarki. Jednak nie bardzo wiem co muszę przygotować na serwerze, aby wysłane przez klienta pliki były bezpieczne (inni nie moga ich podejrzeć ani pobrać)

Myślę jednak że prościej będzie stworzyć stronę w CMS-ie aby łatwo nawet laicy mogli wysyłać pliki.

Nie wiem o jakich problemach z wysyłką dużych plików piszesz. Widocznie czeka na mnie jeszcze parę podobnych problemów o których jeszcze nie wiem.

Co do wielkości serwera to myślę że zakład musi kasować odebrane zlecenia bo chyba szybko mógłby się zapchać serwer.

Planuje udostepnić im serwer o pojemności 5GB. Jak myślicie. Czy to wystarczy? Oczywiście na początku wiem ze tak ale jeśli wielu klientów polubi ta wygodną formę to może być ciasno na serwerze? Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

(Zbych ) #4

Przewarznie daje do zrobienia ponad 50 fotek a to dlatego że przy mniejszej ilosci jedna fotka 10X15 kosztuje 50gr a kiedy mam ponad 50 to liczą po 35gr , i teraz kiedy ja bym miał posłać netem 50 fotek która to 1 fotka ma około 1MB to w sumie daje około 50Mb to zajmie mi to wieczność , przypuszczalnie mniej czasu zajmie mi wycieczka do fotografa oczekiwanie do 1 godziny na fotki i powrót do domu .

(Jantar) #5

Witaj Zbych1...

...zgadza się, dla wielu jest to problem. Dla mnie chyba już nie do przeskoczenia, bo na wysyłkę mam transfer ok 1,3KB/s :kreci:

Jednak nie bardzo mogę się zgodzić z Twoim drugim argumentem. Nie każdy mieszka w pobliżu zakładu. Powiem więcej: wiekszość mieszka bardzo daleko od takich zakładów. To są wszystkie wioski i małe miasteczka. A nawet w większych miastach brakuje dobrych zakładów z dobrym sprzętem cyfrowym. Wówczas wysyłka do dobrego zakładu ma sens nawet jeśli ten zakład mieści się na drugim końcu Polski. Bo odbitki i tak w najgorszym razie wracają w dwa dni.

Pozdrawiam