Zdjęcie pasty termoprzewodzącej

Chciałbym zmienić pastę termoprzewodzącą tylko nie wiem jakiej ściereczki użyć. Zakupiłem już pastę Arctic Silver i Alkohol Izopropylowy. Muszę ją zmienić, bo gościu nałożył białą nierównomiernie palcem i nie ściągnął starej pasty. Czytałem o tym tutaj na forum, ale nie wiem gdzie to jest.

Witam:-) Z pastą wygląda sprawa tak: Najpierw usuwasz resztki po starej, najlepiej do tego użysz wacika nasączonego cieplą wodą, nie mokrego lecz wilgotnego i zetrzeć aż do połysku rdzenia. Zwróc po pierwsze uwagę na nową zakupioną pastę czy będzie się nadawać do Twego Athlona XP. Najważniejsze jest to czy ona nie przewodzi prądu, jeśli nie to śmiało nakładaj. Wiąże się z tym ryzyko, gdyby pasta wyciekła przewodząć prąd to z prockiem mógłbyś się pożegnać. Pozdrawiam

Właśnie, że nie wodą, specjalnie do tych zabiegów kupiłem alkohol izopropylowy i jedną z najdroższych past termoprzewodzących( Arctic Silver 5(12g)), mi chodzi tylko czym ją zdjąć, pasta jest srebrna, a jak wiadomo srebro nie przewodzi prądu elektrycznego

!!

Że co???

Bardzo mnie rozbawiłeś stwierdzeniem że srebro nie

przewodzi prądu (jest jednym z najlepszych przewodników).

A tak poza tym to sprawdż czy przewodzi czy nie bo skutki

bedą nieciekawe :slight_smile:

Nie przewodzi:

http://www.cooling.pl/product_info.php? … cts_id=680

ten alkohol + waciki pieknie schodzi.No fakt o srebrze to lekko przesadziles :lol:

Sorry, nie uważałem na tej lekcji fizyki

no i sam wszystko znalazłeś.

Do Athlonów XP stosuje się białą pastę a nie srebrną jak chcesz usmażyć procesor to polecam srebrną pastę.

A ta Zalman’a może być???

Jak się umie smarować to można srebrną, ja kładłem na Durona srebrną i nie spalił się (kłaść tylko na rdzeń w miejscu stykania się rdzenia z radiatorem (samą górę) w małej ilości, trochę uwagi i nic się nie spali), Arctic Silver 5 lub Zalman STG1, jak wolisz nie ryzykować to Arctic Ceremique (czy jakoś tak, nie przewodzi prądu)

i chyba ją kupie, cena za 12g to 25zł