Zdublowane wiadomości outlook 2007


(Konrad0787) #1

Witam.Pytanie jak w tytule, jaka może być tego przyczyna ,dziękuje i pozdrawiam.


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Z jakiej poczty korzystasz?

:arrow: Jakiego rodzaju protokołu używasz w programie?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Konrad0787) #3

interia.pl

pop3


(Dimatheus) #4

Hej,

Najczęściej jest to błąd albo po stronie serwera, czasami też po stronie programu. Niekiedy po prostu indeks ściągniętych w programie pocztowym wiadomości nie jest w powodu błędu porównywany z indeksem na serwerze, co skutkuje ściągnięciem do programu całej, aktualnej zawartości skrzynki odbiorczej.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Konrad0787) #5

Kolego takie informacje mi nie pomogą, bo to już wiem, potrzebuję znaleźć skuteczny sposób jak to zlikwidować a nie wytłumaczenie tego dlaczego się tak dzieje. Mam taki problem już dosyć długo także wina serwera to raczej nie jest na pewno.


(Dimatheus) #6

Hej,

To będzie ciężkie, gdyż tak jak pisałem w zdecydowanej większości przypadków jest to wina serwera pocztowego. Problem jest niezależny od programu pocztowego - sam pamiętam, że z pocztą założoną na O2 miałem takie problem w Thunderbird’zie. Kilka dni później moja żona miała analogiczną sytuację - też poczta z O2, tyle że program Microsoft Outlook.

Rozwiązaniem alternatywnym może być przejście z protokołu POP3 na IMAP - niestety, z tego co widzę, Interia nie umożliwia takiej opcji… Zresztą jak większość polskich portali oferujących bezpłatną pocztę. Może więc gmail?

Pozdrawiam,

Dimatheus