Zdublowane wiadomości outlook 2007

Witam.Pytanie jak w tytule, jaka może być tego przyczyna ,dziękuje i pozdrawiam.

Hej,

:arrow: Z jakiej poczty korzystasz?

:arrow: Jakiego rodzaju protokołu używasz w programie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

interia.pl

pop3

Hej,

Najczęściej jest to błąd albo po stronie serwera, czasami też po stronie programu. Niekiedy po prostu indeks ściągniętych w programie pocztowym wiadomości nie jest w powodu błędu porównywany z indeksem na serwerze, co skutkuje ściągnięciem do programu całej, aktualnej zawartości skrzynki odbiorczej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kolego takie informacje mi nie pomogą, bo to już wiem, potrzebuję znaleźć skuteczny sposób jak to zlikwidować a nie wytłumaczenie tego dlaczego się tak dzieje. Mam taki problem już dosyć długo także wina serwera to raczej nie jest na pewno.

Hej,

To będzie ciężkie, gdyż tak jak pisałem w zdecydowanej większości przypadków jest to wina serwera pocztowego. Problem jest niezależny od programu pocztowego - sam pamiętam, że z pocztą założoną na O2 miałem takie problem w Thunderbird’zie. Kilka dni później moja żona miała analogiczną sytuację - też poczta z O2, tyle że program Microsoft Outlook.

Rozwiązaniem alternatywnym może być przejście z protokołu POP3 na IMAP - niestety, z tego co widzę, Interia nie umożliwia takiej opcji… Zresztą jak większość polskich portali oferujących bezpłatną pocztę. Może więc gmail?

Pozdrawiam,

Dimatheus