Ze swieżego dysku 500 GB po formacie zostaje 130 GB

witam! mam taki problem. kupilem dysk 500 GB podlaczony elegancko do kompa, chce zainstalowac winde wszystko ok widzi ten dysk, kiedy przychodzi moment formatowania niby normalnie formatuje dalej sie xp instaluje ale jak juz wejde na moj komp , prawy, wlasciwosci na dysku to pokazuje pojemnnosc 130 GB. tak samo mialem jak kupilem 250 GB wtedy zostawalo 80 Gb. nie moglem z tym poradzic sobie zanioslem do servisu i zainstalowali ale nie widzi mi sie teraz placic 60 zl za takie byle cos. jak chce sformatowac nie swiezy dysk taki ktory mam od dawna to wszystko elegancko idzie, tylko z tym swiezakiem takie problemy. o co z tym kaman ??

Takie coś znalazłem: http://megapliki.interia.pl/forum/viewtopic.php?t=12694&highlight=

a utworzyłeś więcej partycji?

Masz zainstalowany Service Pack 2?

Dyski powyżej 128 GB są poprawnie obsługiwane przez Windows XP z SP 1 lub wyższym.

tak tak winda jest z SP 2, od dawna używam tej samej plytki z windowsem, wszystko ok , tylko jak taki swiezy ze sklepu dysk nie formatowany chce formatowac to takie jajca co do partycji to standardowo dwie C i D, poeksperymentuje z tym programem z linku co podal sylwek2468

ja słyszałem takie coś ale nie wiem czy to prawda. jak kupujesz dysk np: 500 gb to nie masz tyle tylko masz 470 gb oni zaokrąglają ale nie w tym rzecz możliwe że sprzedano ci ■■■■ dysk -.^ albo masz coś z płytą główną. Ja bym wziął kompa pod rękę wbił tam gdzie kupiłeś dysk podłanczasz kompa i pokazujesz dla kola o co b… i niech coś radzi :lol:

PS: albo przy formacie zostawiłeś te 370 gb jako wolne miejsce i nie zrobiłeś żadnej partycji tak jak wyżej zostało to wspomniane :>

Zaktualizuj bios

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Dzieki Leon$ !!