Zeby do głowy lepiej wchodziło .. ;)

(wollverine) #1

Kto zna jakomś dobra metodę na naukę tzn. jakieś zajęcie lub "obrzęd":wink: dzięki, któremu naika nam przychodziłatwiej ??

Złączono Posta : 11.09.2005 (Nie) 18:46

źle sie tam wyraziłem, chaiłem napisać : dzięki któremu nauka przychodzi nam łatwiej...

(inż. Piniol) #2

Zaczynać o 8 rano, wtedy mózg przyjmuje najwięcej informacji i nie uczyć się bez przerwy więcej niż 2 godziny, bo po tym czasie wydajność mózgu na zapamiętywanie spada i to bardzo ;]

(123448) #3

:hahaha: no nie moge po prostu :expressionless:

Złączono Posta : 11.09.2005 (Nie) 19:55

mózg jest mięsniem więc ćwicz go systematycznie po 2-3 h dziennie a efekty będą widoczne.

(system) #4

Tomek23 z tą poduszką nie przesadził, nie ma się z czego śmiać. To jest bardzo dobra metoda. Sam ją stosowałem przez 5 lat w "ekonomiku" i wiem doskonale, że pomaga. Jest tylko jeden warunek: Trzeba się najpierw przynajmniej trochę pouczyć. A no i z tą książką to nie musi byc koniecznie o północy. Zależy kto o której idzie spać.

(Monczkin) #5

niektóre posty pozwoliłem sobie "wymazać z pamięci" - luz na luzie, ale są pewne granice luzu :stuck_out_tongue:

(hajduk123) #6

Niestetu najlepsza metoda to uczyć sie, inaczej nigdy ci nic niewejdzie do głowy chyba, że jestes wybitnie uzdolniony wystarczy ci to co uslyszysz na lekcji.

(El Presidento) #7

inż. Piniol idealnerady zawsze najlepiej sie uczyc rano, i to jest mój złoty lek :slight_smile:

(Drahalt) #8

Oj mój też :stuck_out_tongue: Pamiętam jak sie wstawało o 3 rano i uczyło, to był niezły hardcore :smiley:

(system) #9

Panowie, ja uważam, że najlepiej się uczyć do snu... Ponoć właśnie wtedy najlepiej się zapamiętuje, nie rano...

Ja tą metodę stosuję od wielu lat...

(wollverine) #10

wiem coś o Tym, ale nie o to mi chodzi, tylko czy są jakieś metody dzięki którym lepiej przys f ajamy wiedzę, n apsz ykład: napić sie ciepłego mleka :wink: przed nauką czy jakoś tak... bo chyba różna bodzce mogą róznie nastro ji ć organiz a co za tym idzie mózg..

(Djmac) #11

Rano jak jest cisza i spokoj :wink: a nie bachory krzyczace pod blokami :wink: chyba ze mieszkasz w swoim domu...cisze i spokoj masz zawsze :wink:

(Pzontek) #12

taa i zaraz śpisz nad ksiązkami,

moja recepta, uczyc się 2h potem marszobieg 2km, 10min drzemka i uczyć się dalej :wink:

(Juzio77) #13

Kiedyś czytałem, że mózg normalnie pracuje dopiero po 9. Więc może lepiej się uczyć od tej godziny?

(Grebo) #14

Najlepszy okres do nauki to godziny przedpołudniowe, czyli 9-12, oraz popołudnie między 16-19/20. W tych godzinach mózg ma podobno najlepszą wydajność jeśli chodzi o zapamiętywanie. Niewskazane jest uczyć się w nocy, zwłaszcza po północy.

Jeśli chcesz się coś nauczyć to najlepiej ucz się w ciszy i spokoju, trzeba być wypoczętym, a także rób sobie przerwy 5-15 minutowe (nie dłuższe) co mniej więcej godzinę. Po kilku godzinach nauki zrób sobie dłuższą przerwę i pobiegaj, pograj w jakąś grę na świeżym powietrzu, dotleń umysł świeżym powietrzem.

Ps. WSIiZ pozdrawia Polibudę :smiley:

(Chudy Dzik) #15

jak uważasz na lekcji to powinno ci wystarczyć..... jeżeli natomiast nie no to ehm zaczynają się schody

W sieci jest wiele kursów szybkiej nauki

ja osobiście preferuje taką metodę:

jeżeli mam duzo nauki ucze sie jednego przedmiotu do upadłego później przerwa i następny przedmiot (ale jak mi przyjdzie uczyć sei do matury to bede musiał zmienić troszkę sposób....)

a zresztą zawsze stram sie wynieść jak najwięcej wynieść z lekcji i to jest najlepsza metoda....

staraj sie korzystać z różnych źródeł takie urozmaicenie tez pomaga

(fiesta) #16

:? :? :?

Jak student nie wie jak się uczyć .............................. :x

(Kojot) #17

A ja przeważnie stosuje metodę odkładania na ostatnią chwilę i wychodzi że muszę się uczyć o 22, a jak się nie uda to zostaję ściąga, ale nie polecam tej metody :stuck_out_tongue:

(wollverine) #18

wykłady to nie lekcja, zwłaszcza z mechaniki :wink:....

ja mam swoją metodę na naukę, ale co już zapytać sie innych nie można ??

ps. na studiach nie wystarczy wiedza i inteligencja, trzeba jeszcze mieć szczęście...

(fiesta) #19

Hmmm niestety chyba niezbyt skuteczną 8) 8) 8)

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Awarps) #20

Tak, tak ( << to nie kryptoreklama ), podczas snu mózg to wszystko spokojnie "trawi".