Zegar systemowy błąd

Witam wszystkich mam poważne zmartwienie i nie moge sam sobie juz z tym poradzić , zauwazyłem od kilku dni zegar systemowy(ten na dole po prawej) gdy wyłączam komputer na noc jest jeszcze ok.a gdy rano go włanczam jest przestawiona godzina,dzień,miesiąc i rok(czyli się cofa o 6lat)i nie wiem co ztym zrobić,co jest grane??? Domyślam się że może to być bateria,ale martwi mnie to,poszukałem na różnych forach i tam napisali że gdy chce wymienić baterie to w czasie 30 min.muszę to zrobić bo się BIOS zresetuje,a z późniejszym ustawieniem go nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić czy mógł by mi ktoś z tym pomuc.Prosił bym o szybką odpowiedz za co z góry Dziękuję.

Nie musisz się przejmować późniejszymi ustawieniami w biosie po prostu wchodzisz do niego i wybierasz Load Default settings lub Load optimized coś tam coś tam :slight_smile:

jeśli nie grzebałeś nic w biosie a pewnie nie grzebałeś wnioskuje to po tym że

to nie będziesz muasiał nic od nowa ustawiać

będą ustawienia fabryczne biosu czyli takie jakie są najwałściwsze :stuck_out_tongue:

śmiało wymień baterie i będzie ok :slight_smile:

to nie będziesz muasiał nic od nowa ustawiać

będą ustawienia fabryczne biosu czyli takie jakie są najwałściwsze :stuck_out_tongue:

śmiało wymień baterie i będzie ok :slight_smile:

Ale nad czym tu sie zastanawiać ? Przecież jak masz padniętą baterię to za każdym razem jak wyłączysz kompa na parę godzin to BIOS się resetuje do wartości default. Potem kompa uruchamiasz i działa, ergo nic nie będziesz musiał zmieniać, przestawiać po wymianie baterii, nawet jeśli to potrwa kilka godzin.

Fiero i author_vision bateria wymieniona to było właśnie przyczyną,pomogliście mi bardzo i bardzo wam Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam.