Zegarek Co sądzicie?

(antoniolux) #1

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(skrzek) #2

Z forum o zegarkach wywalają Twoje wpisy, bo widzą spam?
tej certiny nie kupiłeś? Smartwatch czy tradycyjny zegarek
a może tych? Jaki zegarek kupić

Automaty są spoko, tylko trzeba liczyć się, że co jakieś 2-3 lata wymagają serwisu, który jest znacząco droższy, niż wymiana baterii w kwarcu. Poza tym w większości przypadków kwarc będzie dokładniejszy.

(sorrynotsorry) #3

Dla mnie najlepsze zegarki to Casio.

(kanilo) #4

Ostatnio zakupiłem Smartwatcha MyKronoz ZeClock Premium u mnie sprawdza się dobrze.

(redekk) #5

Serio automaty wymagają tak częstego serwisu? Bo jakiś czas temu czytałem pewien temat na forum o zegarkach i tam pisali, że jak kupuje sie zegarek automatyczny to na jakieś kilkadziesiąt lat. I nie powinien się psuć. Polecili tam dwie firmy: Orient i Tissot.
Jesli sam miałbym wybierać jakiś zegarek to pewnie postawiłbym na jakiś klasyczny model na pasku: http://www.zegarmistrz.com/CERTINA_C0174101605700_DS_CAIMANO_C0174101605700-1518.html - w stylu takiej certiny. Pasuje wszędzie i zawsze.

(daras28-82) #6

“Serwisu” to duże słowo, wystarczy wejść do zegarmistrza i mówię tu o zegarmistrzu a nie zmieniaczu baterii w centrum handlowym i poprosić aby przesmarował mechanizm, trwa to dosłownie dwie minuty.
Zapewni to długą żywotność.
To jest mechanika, potrzebuje smarowania, na sucho może do 10-ciu lat dociągnie.
To samo dotyczy automatów i zegarków mechanicznych nakręcanych.

Zasada podobna jak w silniku, olej trzeba zmieniać a zegarek smarować.

(MałaMysz) #7

Od dwóch lat noszę zegarek Lorusa, jest wygodny, ma elegancki klasyczny wygląd, bransoleta się nie ściera, generalnie jestem bardzo zadowolona, a do tego nie kosztował kroci. Mój mąż też niedawno kupił zegarek tej marki i również jest zadowolony.

(freshmeat) #8

Dziękujemy że zarejestrowałaś się na tym forum tylko po to, żeby nas o tym poinformować. Brawa dla Ciebie.

(daras28-82) #9

Do pierwszej wymiany bateryjki.

(krystian3w) #10

A ja mam prosty elektroniczny zegarek z zapewnieniem z tyłu że bateria wytrzyma 10 lat.

(daras28-82) #11

Wytrzyma tyle tylko w przypadku gdy to Solar bo taka jest zbliżona żywotność tych ładowalnych ogniw.
Takich Casio z napisem “10 year battery” miałem kilka, żaden nie dotrzymał trzech lat.

(Dimatheus) #12

Hej,

Widocznie za często na niego spoglądałeś, sprawdzając, która jest godzina. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(daras28-82) #14

Potrafisz odróżnić serwis od konserwacji?
Samochodem możesz zrobić 500 tys. km i nie będzie mu potrzebny serwis ale olej i inne duperele trzeba wymieniać.
Automat jest zegarkiem mechanicznym, raz na te dwa lata wypada przesmarować mechanizm aby przedłużyć mu żywotność.
Coś jeszcze ci ponownie wytłumaczyć?

BTW, dziękujemy za reklamę ale nikt tu raczej nie szuka zegarków nieznanej i niepewnej marki zwłaszcza że nie są one konkurencyjne cenowo dla odpowiedników normalnych marek.

(Shoyu) #15

Mi się marzy Tissot ale cena mnie powala, więc póki co muszę się casio zadowolić :slight_smile:

(krystian3w) #16

A ja mam podobny do (mieszczą się dwa czasy np. dwóch stref czasowych czy letni / ziomowy):

Q&Q Zegarek Q&Q Zegarek

http://qq-watch.jp/eng/collection/digital.html

(daras28-82) #17

Takie się w latach 70-tych na komunię dostawało, w 80-tych już kumple podostawali Seiko czy Orienty, niektórzy nawet automaty dostali…

(skrzek) #18

a w 90’ ponownie modne były takie z kalkulatorem i książką telefoniczną :wink:

(MałaMysz) #19

Ja noszę lorusa i jestem bardzo zadowolona, chociaż już kilka osób mnie straszyło, że są sprawne do pierwszej wymiany baterii, potem zaczynają się problemy.