Zegarek windowsowski w tray'u i zapora

(system) #1

mam takie pytanie czy da się wyłączyć z zegarka pokazywania daty tak żeby inne ikonki pokazywały się pod zegarem? lub ewentualne zmniejszenie miejsca które zajmuje dzień (np zastąpnienie przez pon, wto, śro,...).

I kolejnym moim pytaniem jest w jaki sposób mogę usunąć z tray'a ikone zapory systemowej?

tray7up.jpg

(Juven) #2

aby się tego pozbyć musisz obniżyć pasek ;]

(system) #3

Tyle to i ja wiem, ale bardziej pratkyczny jest dla mnie pasek o takiej szerokości 8) Więc prosze o jakąs inną radę :stuck_out_tongue:

(Juven) #4

a co do zapory to ona jest tam z jekiegoś powodu o czym informuje ??

(system) #5

zapora raczej o niczym nie informuje, może chodzi o to że wyłączyłem aktualizacje automatyczne. ja chcę się pozbyć po prostu tego z tray'a;]

(Duch) #6

klik myszą (prawym) na ikonce zapory i powinno pokazać się coś co pozwoli to ukryć

a zegarka nie da się tak zmodyfikować żeby wlazły pod niego jeszcze ikonki :slight_smile:

(Juven) #7

zobacz tak : Panel sterowania --> Centrum zabezpieczeń --> daj zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń i odznacz Aktualizacje Automatyczne powinno działać

(system) #8

Dzieki barpok, udało mi się wyłączyć zaporę.

Dobra już kit że nie da się wcisną ikonek pod zegar, ale da się chociarz aby dnia nie pokazywało?

(Maciejpiechocki) #9

Uruchom... -> services.msc : Zapora systemu Windows <- wyłączony

(Azpr) #10

nieda sie

(fiesta) #11

Zauważ że anabaptysta chciał wyłączyć tylko widok ikonki a nie całą zaporę :stuck_out_tongue:

(Kpr2877) #12

Zegarek możesz zmienić za pomocą L'clock - http://fileforum.betanews.com/sendfile/1092761816/1/LC162b.zip

(Azpr) #13

co do ukrycia zapory to klikasz na pasku start > wlasciwkosci > w nastepnym oknie > dostosuj > i ustawiasz dla zapory > zawsze ukryty

(system) #14

Dobra zaporę wyłączyłem niech już będzie ;] ten programik jest nawet interesujący :slight_smile: Dzięki ysiulec.