Zegarek windowsowski w tray'u i zapora

mam takie pytanie czy da się wyłączyć z zegarka pokazywania daty tak żeby inne ikonki pokazywały się pod zegarem? lub ewentualne zmniejszenie miejsca które zajmuje dzień (np zastąpnienie przez pon, wto, śro,…).

I kolejnym moim pytaniem jest w jaki sposób mogę usunąć z tray’a ikone zapory systemowej?

tray7up.jpg

aby się tego pozbyć musisz obniżyć pasek ;]

Tyle to i ja wiem, ale bardziej pratkyczny jest dla mnie pasek o takiej szerokości 8) Więc prosze o jakąs inną radę :stuck_out_tongue:

a co do zapory to ona jest tam z jekiegoś powodu o czym informuje ??

zapora raczej o niczym nie informuje, może chodzi o to że wyłączyłem aktualizacje automatyczne. ja chcę się pozbyć po prostu tego z tray’a;]

klik myszą (prawym) na ikonce zapory i powinno pokazać się coś co pozwoli to ukryć

a zegarka nie da się tak zmodyfikować żeby wlazły pod niego jeszcze ikonki :slight_smile:

zobacz tak : Panel sterowania --> Centrum zabezpieczeń --> daj zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń i odznacz Aktualizacje Automatyczne powinno działać

Dzieki barpok, udało mi się wyłączyć zaporę.

Dobra już kit że nie da się wcisną ikonek pod zegar, ale da się chociarz aby dnia nie pokazywało?

Uruchom… -> services.msc : Zapora systemu Windows <- wyłączony

nieda sie

Zauważ że anabaptysta chciał wyłączyć tylko widok ikonki a nie całą zaporę :stuck_out_tongue:

Zegarek możesz zmienić za pomocą L’clock - http://fileforum.betanews.com/sendfile/1092761816/1/LC162b.zip

co do ukrycia zapory to klikasz na pasku start > wlasciwkosci > w nastepnym oknie > dostosuj > i ustawiasz dla zapory > zawsze ukryty

Dobra zaporę wyłączyłem niech już będzie ;] ten programik jest nawet interesujący :slight_smile: Dzięki ysiulec.