Zepsulem sobie download prosze o pomoc :/

Witam. Mam problem mianowicie ostatnio ściągnąłem plik i pojawił się pewnie problem ,mój komputerek nie wiedział w czym go ma otworzyć wiec chciałem zrobić to ręcznie. Kliknąłem w “otwórz za pomocą” i wybrałem program z listy (notatnik) to nie zadziałało otworzył się notatnik a w nim jakieś znaczki. Teraz wszystko co pobieram jest nie plikiem a notatnikiem jak chce to np rozpakować włącza się notatnik i jakieś znaczki a nie plik. np. chce ściągnąć plik z naszego forum ale on się nie ściągnie ściągną się chińskie znaczki w notatniku.

Ps. Jak zaczyna się pobieranie jest “otwórz za pomocą (domyślnie notatnik)” i “zapisz plik” zaznaczam “zapisz plik” i olewam to “otwórz za pomocą” ale i tak ściąga się sama zawartość notatnika. jest teraz druga możliwość jak jest to “domyślnie notatnik” można rozwinąć strzałką w dol ale jest tylko “inne aplikacje” i tak muszę wybrać program do otwarcia. Z góry dziękuję i sory ze troche namieszałem :slight_smile:

Moze być tez pomoc typu co mam wybrać w tym “inne aplikacje” są różne możliwości od otwarcia w przeglądarce po nawet gry komputerowe.

A jakie rozszerzenie miał ten felerny plik (trzy litery po ostatniej kropce w nazwie)?

Pewnie podczas otwierania tego pliku za pomocą … była zaznaczona opcja zawsze używaj tego programu do otwierania tego typu plików.

Jaki system? Bo jeśli XP to w otwartym folerze w menu: narzędzia/Opcje folderów, zakładka “typy plików”. Znajdujesz tam rozszerzenie tego pliku i usuwasz skojarzenie z programem.

Dzieki wielkie problem dizeki wam rozwiazany :slight_smile: