Zepsuło mi się drugie kliknięcie!


(potus) #1

To tak : mam na pulpicie ikonkę obrazka , po pierwszym kliknięciu lewym klawiszem myszki podswietla się ikonka ,ale drugiego już "nie widzi " nie pokazuje się "klepsydra " nie włącza się progranik do oglądania zdjęć poprostu nic się nie dzieje. Ale po kliknięciu prawym na ikonce pokazuje się menu i jak wybiorę "otwórz" wszystko działa jak powinno.Dzieje się tak nie tylko z ikonką obrazka ale i z wszystkim co chcę w ten sposób uruchomić.Nie idzie uruchomic menu Start, nie idzie wybrac w przeglądarce żednego z górnych menu: (Plik, Edycja... nic się nie otwiera)W obcjach myszki podwójne kliknięcie działa! !!


(Grebo) #2

Od kiedy Ci się tak zaczeło dziać? Nic nie przestawiałeś w systemie? Może jakiegoś wirka złapałeś? Na wszelki wypadek przeskanuj tymi programami:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=107&t=82

i zrób skan jakimś antywirusem np. Avastem: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=533&t=30

Możesz też dać loga z HijackThis

Aha. Popatrz też w Panelu sterowania => Mysz. Może coś Ci się przestawiło w opcjach np. szybkokość dwukrotnego kliknięcia itp.


(potus) #3

posiadam Service pack i przeskanowałem Antivirem i Antispiwarem i nie pomogło

Kiedyś jak miałem piraty to miałem fajny program :Norton symantec i tam były obcje do naprawiania. Jest jakiś program free tego typu ??


(Adarek) #4

Narzędzia >>>Opcje folderów>> Dwukrotne kliknięcie będzie otwierać element (pojedyncze zaznaczy)


(Tomasz Janikowski) #5

COKOLWIEK ZROBISZ, wpierw sprawdź szybkość podwójnego kliknięcia, jaką masz ustawioną we właściwościach myszy, w panelu sterowania.


(potus) #6

narzędzia>>> obcaje ... itd działa ale tylko z pojedynczym kliknięciem po powtocie do ustawień domyślnych dolej nie działa tak jak powinno.

zauważyłem że nie idzie rozwinąć takiego menu jak jest p rzy pisaniu posta np. kolor albo rozmiar nawet pzry ustawieniu na pojedyncze kliknięcie

szybkość myszki mam dobrze ustawioną


(Grebo) #7

Napisz od kiedy Ci się tak zaczeło dziać? Nic nie przestawiałeś w systemie? Nagle Ci sie tak stało, nic się nie robi samo.


(potus) #8

Hmmm nie bardzo wiem od czego mogło mi się to spieprzyć (pieprz to nie brzydkie słowo ?? :wink: nawet nie grzebałem w kompie Zainstalowałem gierkę którą sciągnąłem sobie ze stronki http://www.bruneras.com/ i nic więcej sobie nie przypominam.


(Grebo) #9

Więc odinstaluj gierę, pousuwaj wszystkie katalogi, które zostawiła po sobie (jeśli zostawiła), przeczyść rejestr tym

jeśli nie wiesz jak używać to napisz.

Po przeczyszczeniu rejestru zrestartuj kompa.

Potem posprawdzaj w ustawieniach myszy jeszcze raz czy wszystko dobrze ustawione.

Miałeś do myszki dołączone sterowniki na dyskietce? Jeśli tak to zainstaluj jeszcze raz.


(potus) #10

Zrobiłem to co proponowałeś czyli wywaliłem grę, wyczyściłem rejestr RegCleanerem zainstelowałem sterki sprawdziłem ustawienia i qźwa nic dalej to samo.


(Grebo) #11

To sprawdź może na innym kompie czy myszka działa. Jeśli na innym kompie nie będzie działać to może znaczyć, że mycha się popsuła.

Spróbuj też podłączyć inną mychę do Swego kompa i sprawdź czy z inną myszką działa podwójne kliknięcie.

Niedawno pisałeś w którymś temacie, że kupiłeś nową myszkę firmy A4Tech. Przy niej Ci działa podwójne kliknięcie?


(potus) #12

Już po wakacjach i ze świeżym umysłem ruszułem do boju. W między czasie odrzuciłem pokusę przeinstalowania systemu. Rozwiązałem problem i piszę tylko dlatego żeby pomóc komuś kto będzie miał ten sam problem.

Wywaliłem wszystkie programy A4Tech, bo taką mam myche, i w ustawienia--> panel sterowania --> mysz zaznaczyłem "ptaszka"przy "wyłącz funkcję blokada kliknięcia".W programiku dołączonym do myszki A4Tech tej opcji nie było na pewno bo przekopałem te opcje "sto razy".I już wszystko wróciło do normy.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim krórzy starali mi się pomóc a także tym którzy nabijali sobie posty.