Zepsuta cyfrówka - fotki są nieostre,rozmazane

Dzisiaj byłem na zjeździe O/c moders,chciałem zrobić fotkę patrze a na wyświetlaczu obraz jest nieostry,po zrzuceniu na kompa również fotki są nieostre,bardzo rozmazane ;/ .

Czy da się jakoś to naprawić w domowych warunkach,czy trzeba dać aparat do serwisu :?: Jeśli do serwisu to ile taka naprawa może kosztować :?:

Cyfrówka to Premier DC2102.Mam go od 2-3 miesięcy i byłem zadowolony aż do dziś ;/ .

Przykładowa fotka:

e99235126d1b4c7em.jpg

może spróbuj w PhotoShopie :slight_smile: i ustaw dobrze ostrośc :slight_smile:

Raczej nie bardzo, chyba że zabrudziłeś obiektyw.

To w czym problem :arrow: masz gwarancję

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 22:39

Tak spieprzonej foty to żaden program nie jest w stanie poprawić.

A nie kopałeś/ktoś ci nie kopał w ustawieniach? Spróbuj przywrócić domyślne.

Nic nie oddawaj do serwisu ! :roll: Poprostu ustawił Ci się dłuższy czas migawki i zdjęcie jest poruszone lub było zbyt ciemno dla autofokusa i nie mógł ustawić ostrości… spróbuj zrobić zdjęcie kiedy będzie słońce … jak problem jest nadal to znaczy ,że autofokus siadł wtedy oddaj do serwisu :slight_smile:

Nie kopałem nic w ustawieniach,przywracałem już standardowe.

Próbowałem już w ciemności,na słońcu itp… Na wyświetlaczu też jest nieostro.

na takm czasie ciężko zrobić łądne ostre zdjęcie, pokaż jakieś zdjęcie robione przy czasie rzędu 1/250 lub krótszym, zobaczymy jak to będzie wyglądać

Normalnie robił tylko coś mu odbiło włączyłem patrze zamazane ;/ .

Nie wiem jaki to jest czas,ale jest ostre:

a94b3b78adc02bdcm.jpg

czyli jest to jeszcze dość długi czas, przy którym łatwo poruszyć aparatem, co może w efekcie dać zdjęcia nieostre, musisz bardziej otwierać przesłonę, albo robić zdjęcia w lepszych warunkach oświetleniowych (ew. używać lampy błyskowej)

Próbowałem już w różnych warunkach.Co masz na myśli,żeby bardziej otwierać przesłonę :?:

Może rozwalił się autofocus,bo tak jak pisałem na wyświetlaczu tez jest nieostro :roll:

Zauważyłem jeszcze,że z bardzo bliska zdjęcia są bardzo ostre,na wyświetlaczu jak i po zrobieniu foty.

A spróbuj zrobić coś takiego: jak robisz zdjęcie to najpierw wciśnij przycisk migawki do połowy, odczekaj aż ustawi się ostrość (jakieś pół sekundy) i wciśnij do końca.

Właśnie tym aparatem tylko tak się da zrobić zdjęcie (nie licząc samowyzwalacza).

kaczor0 zrób prosze zdjęcie jakiegoś dobrze naświetlonego przedmiotu, na słońcu, lub przy dobrym pokojowym oświetleniu (silnej lampie)

Proszę:

ef95675274513746m.jpg :slight_smile: .

przy tak otwartej przesłonie, masz strasznie długi czas naświetlania, sprubuj w opcjach aparatu zmienić czułość (ISO, sprubuj nastawić na 200 lub 400), sprawdź, czy obiektyw nie jest zabrudzony, sprawdź, czy jakaś lampka (niewiem gdzie to jest wtym modelu) wspomagająca autofokusa i pomiar jasności nie jest zabrudzona, zasłonięta podczas robienia zdjęcia.

Może ci piasek wpadł do środka, ja tak mam i sie męczę żeby go wyjąć(wpadł w mechanizm gdzie się wysuwa obiektyw). Weź dostaw ucho jak się obiektyw wysuwa, jak będzie coś trzeszczało to znaczy, że się piasek dostał do środka i zdjęcia się sypią. A w serwisie za głupie czyszczenie 100-120 zyla ;/

Wyłacz aparat i włacz ponownie, ustawienia zmienią sie na domyslne. Swoją drogą czy Premier to dobra marka??

nie