Zepsuta Vista na laptopie - jak odzyskać dane?

Witam

Przedwczoraj padł mi laptop z Vista - przy otwieraniu systemy od razu pokazuje mi, że miał miejsce błąd i karze wybrać tryb w jakim mam uruchomić komputer.

Niezależnie od tego czy wybiorę awaryjny czy normalny komputer wiesza się tuż przed otwarciem okna logowania (przy ładowaniu Windowsa, niebieski ekran i napis Czekaj…), dalej już nie idzie.

Zapewne pomogłoby formatowanie, ale okazuje się ze cześc danych była na partycji z systemem także utrace je wraz z formatowaniem.

Czytalem, ze mozliwe jest odzyskanie danych przez polaczenie z drugim komputerem.

Moj drugi laptop to Mac, jakiego kabla/urzadzenia w takim razie potrzebuje i w jaki sposob moge uzyskac dostep do danych i je zgrac?

Oczywiscie jak rozumiem, jest to mozliwe pod warunkiem, ze nie dysk nie jest uszkodzony…

Pozdrawiam

Bartek

Witaj

tym powinieneś dać rade odzyskać dane

http://traxter-online.tk/opis-dystrybuc … t-388.html

To jeszcze zapytam, z ktora opcja mam uruchomic komputer? Local Boot?

Pożyczenie od kogoś kieszeni do dysku może okazać się szybszą metodą na odzyskanie danych, jeżeli dysk nie jest padnięty.

Witaj

mozna z obcji 2

Live with default settings - załadowanie dystrybucji z płyty bez możliwości jej wyjęcia (wymaga mniejszych zasobów RAM)

Laptop ma 2 gb ramu wiec pewnie i z opcji 1 (default settings) i z 2 (live with default settings) pojdzie.

Wielkie dzięki! Niestety nie mam od kogo pozyczyc kieszenie, wiec chyba jednak przez ten program bedzie szybciej - szczegolnie, ze nie chodzi o calosc danych tylko kilka plikow, ktore znajdowaly sie na partycji z systemem.

Jeśli nie pomoże to co napisali wyżej użyj Linuxa Live CD np Ubuntu. Załadujesz sobie go bez instalacji i ingerencji w partycję gdzie jest zepsuty Windows. Kopiujesz co chcesz gdzie trzeba i gra muzyka :slight_smile:

A nie prościej naprawić system postępując jak przy instalacji, tylko nie nowa instalacja ale naprawa, wszystko zostanie i odzyskasz dane a potem możesz sobie (nawet) walnąć formata.

Udało mi się odzyskać dane - teraz planowałem formatowanie.

Przy odpaleniu XP z plyty (tylko taki mam system w tej chwili) pojawia mi się informacja o problemach z dyskiem i koniecznoscia zrobienia CHKDSK/F.

Tyle, ze nadal nie moge w ogole wlaczyc zainstalowanej Visty.

Czy jest jakis sposob by zrobic check diska zaraz po starcie komputera, zanim mi sie zawiesi Windows?:confused:

Witam

moze to da rade

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiV … 20514.html