Zepsuty Boot

Witam

Instalowalem dzisiaj windows xp na odzielnej partycji, a wczesniej mialem windows 7 x64. Ale niestety nie bylo sterownikow dla xp dla mojego laptopa ;(. Usunalem wiec przez gparted (linux usb) partycje z xp i przywrocilem ja do partycji d: gdzie mam pliki. Potem myslalem ze sobie w instalce windows 7 klikne napraw i bedzie wszystko spoko, ale niestety ciagle startuje mi naprawianie windows. Jak to naprawic?

Pozdrawiam

P.s. Sory ze nie mam polskich znakow, ale pisze z linuxa na usb ;/

instalując xp usunąłeś bootloadera win7 jakbyś miał xp to bym mógł pomóc ale nie masz więc będziesz potrzebował płytki z win7 i korzystać z opcji naprawy niech ktoś się wypowie bo ja niezbyt w tym temacie

No dobrze ale moge zainstalowac ponownie xp i co bym musial zrobic?

EasyBCD.

Najlepiej posłużyć się programem EasyBCD . Ściągamy i instalujemy go na Windows XP i odpalamy. Może się zdarzyć, że pojawi się komunikat o potrzebie instalacji platformy Microsoft .NET Framework 2.0 - jeśli nie jest obecna w Twoim systemie ściągnij ją z Vortalu i zainstaluj - .NET Framework 2.0. Uruchamiamy program i działamy:

:arrow: wybieramy Add/Remove Entries. W sekcji Add an Entry dodajemy nowy wpis - odpowiednio w polach : Windows Vista/Longhorn -> Microsoft Windows7 (tutaj nazwa może być dowolna) -> C:. Następnie klikamy Add Entry i Save,

FILE \windows\system32\winload.exe

Status: 0xc0000428

info: windows cannot verify the digital signature for this file.

Dodane 16.08.2011 (Wt) 20:48

Już wszystko wpożo

jeśli nadal nie będzie działać po dodaniu tego wpisu to zrób tak

uruchom EasyBCD->BCD Deployment->Install BCD i naciśnij jeszcze Write BCD

i sprawdź czy jest wybór systemu(w programie muszą być 2 systemy xp i win7)

jeśli chcesz usunąć xp z dysku i żeby nie było wyboru systemu to w programie usuwasz xp(oczywiście po sprawdzeniu czy działa 7) i zaznaczasz skip boot menu i zapisujesz i uruchamiasz po czym z pod 7 formatujesz win xp

Zrobiłem tak zainstalowałem na tamtej partycji z xp windows 7, vistabootpro zrobiłem, boot do prawidłowego windows 7, i zgrałem winload.exe