Zepsuty czujnik co robic?

Witam, od jakiś 2 dni mam problem z jednym z czujników temperatury. Stale wskazuje 80st. przez co wiatrak chodzi na większych obrotach niz powinien i jest to trochę irytujące

załączam screena ze speedfana.

http://img16.imageshack.us/img16/2900/fanuk.png

najlepiej było by go wyłączyć żeby nie dostawał fałszywego info. :stuck_out_tongue:

Wymyslilem (poprawcie mnie jesli sie myle) ze do procka sa te 3 czujniki temp1-3 i predkosc oblicza ze sredniej? tak wiec ten 1 zawyża wynik i wiatrak szaleje :slight_smile:

czy mozna jakos wymienic/wylaczyc czujnik czy to juz sprawa dla serwisu?

dodam ze mam gigabyte ma770t-udp3, phenoma II 550 BE, GFX 260

dzieki za pomoc

edit :

dodam jeszcze ze mam najnowszy bios (chyba f8), drobilem flash bo myslalem ze to cos pomoze. Rdzeni nie odblokowywalem :slight_smile:

A jesteś pewien że czujka zawyża pomiar?

Bo jeśli się mylisz i wyłączysz ją to źle się to skończy…

_ Edit: _

Może radiator źle dolega i temperatura jest faktycznie wysoka - miałem taką sytuację z jednym HP Compaq.

jest to mozliwe ale raczej malo prawdopodobne, komp odkad sie wlaczy ma 80st. na tym czujniku, w stresie tez 80, jesli by cos nie stykalo pewnie wzrastalo by albo nawet komp sie resetowal. A nic takiego sie nie dzieje. Ale dla pewnosci spraqwdze

EDIT:

Istnieje jakaś możliwość wymniany lub wyłaczenia tego czujnika?

Dodane 13.06.2010 (N) 19:29

sory że odgrzewam ale dalej nie mam rozwiązania ;/ jest to strasznie denerwujące ze wentylator chodzi cały czas na 100%