Zepsuty internet po wizycie technika [Chello]. Co szwankuje?

Cześć,

OD 3 tygodni mam koszmarne problemy z internetem. Mam Chello od 2 lat, nigdy nie miałem większych problemów z nimi aż do teraz. Zdecydowaliśmy się na TV, zwiększyliśmy prędkość do 25mb/s, zamówiliśmy technika. Przyszedł, podłączył TV, zmienił nawet modem na nowszy, wszystko działało. Poszedł. I się zaczęło. Tylko… nie wiem nawet co.

Bo tak. Technicznie internet działa. Tylko że… Strony się sypią (najczęściej Onet http://img825.imageshack.us/f/onetv.jpg/), wolno się ładują, onet potrzebuje 3 minuty żeby się całkowicie załadować. Często zrywa połączenie (połączenie zostało zresetowane, serwer za długo nie odpowiada, np. DP załadowały mi się za 3-cim razem).

Testuje prędkość, i wychodzą mi różne, od 2mb (http://www.speedtest.net/result/1236319324.png), do tych obiecanych 25-30 (test po 3 minutach: http://www.speedtest.net/result/1236346719.png. Ale upload jest zawsze kijowy, 0.18mb/s. Powinien być… 10 razy większy?

Nie wiem skąd się to bierze… Na innych komputerach jest TROCHĘ lepiej, ale też wolno, też uciążliwie. Nie mniej jednak przeczyściłem mój komputer ESET-em (trochę starszą wersję, ale jeszcze z licencją), spybotem, adawarem. Czysto. Łączę się przez router, ale wątpie żeby to on był problemem gdyż przedtem nie było z nim problemów (zresztą próbowałem podpinać się bezpośrednio przez modem, bez jakiejś widocznej różnicy).

Dzwoniłem do… Kochanych Panów z Chello, ale kazali mi ściągnąć jakiś pliczek z ichniejszego ftpeka, transfer rzeczywiście był super, i powiedzieli że z ich strony wszystko wygląda ok i mogą mi wysłać technika do mnie który sprawdzi czy wszystko jest ok, ale jeśli się okaże że to moja wina to płacę 50zł. Dzięki za straszenie. Kiedy mu powiedziałem że pliki uploaduje z prędkością 20kb/s nie umiał mi nic powiedzieć konstruktywnego, zapętlił się… Fajnie że download jest super, ale co z tego skoro upload nie działa (torrenty zwykłe, z MSDN-a, z Blizzarda jak mi normalnie przedtem działały z prędkością ~1-2mb/s, teraz doją po 30kb/s w porwywie. Upload ~5kb/s…).

COŚ musiało się stać, a ja już nie wiem co zrobić. Pomożecie? Irytuje mnie ten internet : / Z góry dzięki za pomoc.

A wirusów to nie masz?

Napisałem że sprawdziłem dokładnie komputer Nodem32, SpyBotem, AdAwarem, wyczyściłem też rejestr jv16, przejechałem Odkurzaczem po dyskach. Myślę że jest czysty.

Witam.

Wg mnie to na początek należy to zgłosić do UPC. Niech robią (sprawdzą parametry, modem) i tak do skutku.

PS

Można ewentualnie modem wyłączyć z prądu na ok 40 s. i włączyć ponownie. Ale i tak bym z tym do nich dzwonił.

to może być kluczowe zdanie :slight_smile: nowszy nie zawsze znaczny lepszy… nie pozostaje Ci nic innego jak katowanie ich telefonami, ewentualnie wyślij im te wyniki ze speedtestu.