Zepsuty laptop hp pavilion dv9000

Witam mam problem. Mój laptop hp pavilion dv 9000 [HP Pavilion dv9074cl] (ma 2 lata jest ze stanów) ma zepsutą karte graficzna albo chipset. Powidziano mi ze “nie oplaca sie bo nie wiadomo ile wytrzyma”. Na razie mam mojego starego PC ale on jest masakrycznie wolny:

-plyta glowna:ASROCK K7UPGRADE-600 VIA KT600

  • PROCESOR: amd aTHLON xp 1700 (1470)/266

  • DYSK 40 GB

-PAMIEC: DDRAM 256MB

-GRAFIKA: PROCOMP GF-4MX-440SE 64 MB

Proszę o radę bo nie wiem czy oddac laptopa do naprawy czy zainwestowac w starego kompa.

Interesuje mnie czy dalo by sie jeszcze przelozyc dysk twardy z laptopa do PC, wczesniej dodajac mu 4 GB DDRamu i kupic jakis procesor mocniejszy. BO na laptopie mam viste i wszystkie dane.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Nie nie opłaca się w starocia inwestować, chyba że ma być to komputer tylko do internetu i zastosowań biurowych.

ale nie wiem czy oplaca sie inwestowac w ten HP jak moze dzialac miesiac albo rok. tak mowia bynajmniej a oni w tych serwisach to roznie gadaja.

Komputer ma być do zastosowań domowych bez multimediów (brak nowych gier i filmów w hd)??

no tak.

No to możesz w tego inwestować kup kość 1 GB. Procesor hmmm. http://allegro.pl/nowy-amd-athlon-geode … 14879.html Grafikę to np. Nvidia Geforce 6600 http://allegro.pl/geforce-6600-256mb-ag … 62600.html. Za wszystko z 300 zł. I komputer nadaje się do użytku. Pamiętaj karta pod AGP. Dysk możesz podpiąć poprzez specjalną przejściówkę SATA wpinana do dysku i ATA do płyty głównej. A jaki masz zasilacz?

nie mam pojecia. a gdzie tego szukac?

a ten hp nie naprawiac?

Laptopy hp słyną z awaryjności. Ile chcą za te naprawę? To raczej nie możliwe żeby laptopa naprawiać tylko ‘tymczasowo’. Jeśli dasz mniej niż 400 zł to Ci się opłaci naprawiać.

Ciekawa teoria, jak to wykalkulowałeś??

no w serwisie mowia “od 400 do 600” bo “Zalezy co trzeba bedzie zrobic a to sie okaze w praniu”

Patrz jeśli dasz 3 razy za naprawę prowizoryczną to kupisz używaną budę.

Weź sprzedaj tego laptopa jako uszkodzony. Albo oddaj, żeby stwierdzili tylko uszkodzenie. Mi się wydaje że wymiany pogwarancyjne są nie opłacalne.

no sprzedalbym ale musialbym albo moje dane z niego wziac albo zabrac sobie caly dysk.

No to kopiuj u kogoś kto ma wejścia sata w komputerze.

ja chyba wloze dysk to starego kompa i zainwestuje w procesor i z 4 GB ramu i karte graficzna zeby to hulało

Mówiłem pograć na tym kompie to tylko w starsze gry.

no ale ja nie chce grac a po drugie jak bedzie nowy procesor i ramu duzo to chyba bedzie hulal.

Tak w internetowych zastosowaniach. Ta podstawka to przeżytek. Ale kup sobie żeby miał 2 GB ram. Do neta starczy.

no ale jeszcze jeden problem mam. bo jak podlacze do niego dysk z lapotopa to czy bedzie mozna mozna zainstalowac viste co tam jest. tylko do visty potrzeba wiecej niz 2 gb ramu.

Mi 3 GB wystarczają do skomplikowanych gier na Windowsie 7. To kup 3 kości po 1 GB będą w Triple Channel co podniesie wydajność. Albo jak już bardzo Ci potrzebne to 4 GB, ale system wykryje je jako 3.5 GB.

no ok. musze zaniesc go do jakiegos sklepu zeby mi cos dobrali bo ja sie nie znam na tych napieciach calych.