Zepsuty Laptop?

Witam

Dzisiaj włączam laptopa mojego brata wszystkoo ok ładuje sie windows [bardzo długo] i tak poprostu na 1 sekunde pojawia się niebieski ekren z jakimiś napisami. I potem laptop włącza się znowu i tak w kółko .Czy pomoże reinstalka systemu czy może jest to jakaś usterka? A i laptop to emachines e520 Windows XP

Z góry dziękuje

  • z jakimi ?

Sprawdź czy działa tryb awaryjny.

Podczas uruchomienia laptopa wciskasz F8 , wybierasz Tryb awaryjny - Enter.

Prawdopodobnie padł system operacyjny (jest najbardziej awaryjną częścią komputera). Jak reinstalacja/odtworzenie nie pomoże, trzeba szukać dalej.

sprzwdzałem tryb awaryjny nie chce się włączyć a napisy na niebieskim ekranie są poprostu pol sekundy

wiem że jest cś takiego 0000000000x1 ale ilości zer nie pamiętam i rzeszty tez nie zauwazylem

W menu pod F8 powinna być opcja wyłączenia automatycznego restartu po wystąpieniu błędu.

Wtedy spokojnie przeczytasz komunikat :slight_smile:

Ok teraz daje co pisze na niebieskim ekranie

STOP:c000021a {B

d krytyczny systemu}

Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespowiedzianie ze stanem

0xc0000135 (0x00000000 0x0000000 ).

System zostanie zamknięty

Co to może być?

reinstalka pomoże?

to może być wirusik, reinstalka powinna pomóc, sprawdzić trzeba jeszcze ram i dysk twardy.

a jak to sprawdzić?

hiren’s boot - ściągasz obraz ma masę programów diagnostycznych, ram memtest-em, dysk mhdd/hdat2.

A czy ktoś przypadkiem na tym lapku nie przywracał ustawień BIOSu do domyślnych wcześniej?

nie nikt