Zepsuty Laptop?

(Killer142) #1

Witam

Dzisiaj włączam laptopa mojego brata wszystkoo ok ładuje sie windows [bardzo długo] i tak poprostu na 1 sekunde pojawia się niebieski ekren z jakimiś napisami. I potem laptop włącza się znowu i tak w kółko .Czy pomoże reinstalka systemu czy może jest to jakaś usterka? A i laptop to emachines e520 Windows XP

Z góry dziękuje

(XMan) #2

• z jakimi ?

Sprawdź czy działa tryb awaryjny.

Podczas uruchomienia laptopa wciskasz F8 , wybierasz Tryb awaryjny - Enter.

(MaRa) #3

Prawdopodobnie padł system operacyjny (jest najbardziej awaryjną częścią komputera). Jak reinstalacja/odtworzenie nie pomoże, trzeba szukać dalej.

(Killer142) #4

sprzwdzałem tryb awaryjny nie chce się włączyć a napisy na niebieskim ekranie są poprostu pol sekundy

wiem że jest cś takiego 0000000000x1 ale ilości zer nie pamiętam i rzeszty tez nie zauwazylem

(maciej77) #5

W menu pod F8 powinna być opcja wyłączenia automatycznego restartu po wystąpieniu błędu.

Wtedy spokojnie przeczytasz komunikat :slight_smile:

(Killer142) #6

Ok teraz daje co pisze na niebieskim ekranie

STOP:c000021a {B

d krytyczny systemu}

Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespowiedzianie ze stanem

0xc0000135 (0x00000000 0x0000000 ).

System zostanie zamknięty

Co to może być?

reinstalka pomoże?

(Technik Elektro) #7

to może być wirusik, reinstalka powinna pomóc, sprawdzić trzeba jeszcze ram i dysk twardy.

(Killer142) #8

a jak to sprawdzić?

(Technik Elektro) #9

hiren's boot - ściągasz obraz ma masę programów diagnostycznych, ram memtest-em, dysk mhdd/hdat2.

(Aldanist) #10

A czy ktoś przypadkiem na tym lapku nie przywracał ustawień BIOSu do domyślnych wcześniej?

(Killer142) #11

nie nikt