Zepsuty pendrive / odzyskać dane

Nie wiem czy taki wątek już był chociaż ja szukałam i nie znalazłam. Nie wiem czy też dodałam to pytanie do prawidłowego

działu, chociaż mam nadzieję że mi pomożecie.

Więc tak dzisiaj całą noc pracowałam nad ważnym szkolnym projektem i w pewnym momencie zasnełam. Rano laptop leżał już na ziemi. Gdy go podniosłam cały pendrive był skrzywiony natomiast po zajerzeniu w głąb jego wszystko wydawało się w porządku ale jednak po włożeniu go do komputera wgl. nie chce się odpalić. Moje pytanie jest takie. Jak moge odzyskać pliki na nim zapisane (o ile wgl. się da) bo potrzebuje i to jak najszybciej. Z góry dziękuje za odp. :slight_smile:

Jeżeli faktycznie jest pen uszkodzony, nie odzyskasz danych. Jedynym wyjściem jest przekazanie go do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych, ale jest to bardzo droga usługa, której cena dochodzi do tysięcy złotych w zależności od trudności ich odzyskania, tak więc jeżeli nie zrobiłeś kopii zapasowej na laptopie masz problem, i to poważny. Masz już przynajmniej nauczkę, że ważne pliki najlepiej w dwóch kopiach zapisywać.