Zepsuty Slot pamięci ram

(Brun0101) #1

Witam, mam problem albo raczej pytanie. Gdy dziś wróciłem z pracy, komputer nei chciał się uruchomić, znaczy się włączał się ale na ekaranie nic nie było pokazane i mrygał. Po pół godzinnym przemontowywaniu podzzespołów komputera doszedłem do wniosku że slot pamięci ram mi się popsuł. Tak mniewam bo jak kostkę włożyłem do innego slotu wszystko działa. I o to pytanie czy slot mógł się zepsuć sam z siebie ? Bo komputer nie był włączany od wieczora poprzedniego dnia, gdy wtedy wszstko działało. A tu nagle Paf ! nie działa slot. Jeżeli ten slot się sam z siebie popsuł to nei wiem czy mogę dokupić kostkę ram. Nie wiem czy mi się opłaca bo jak znowu jakiś slot się zepsuje kasa w *****, aż w końcu może całą płyta główna. Proszę o pomoc, pozdro

(Agatonster) #2

brun0101 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(SnykeShadow) #3

Praktycznie to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro ta sama kość pamięci RAM działa na innym slocie a co za tym idzie komputer działa poprawnie to slot jest uszkodzony.

Można wykluczyć uszkodzenie mechaniczne gdyż nie sądzę byś uprzednio kość pamięci „wkładał młotkiem”. Obstawiałbym, że raczej coś złego dzieje się z płytą główną.

(Brun0101) #4

No tak, tylko czy to się może stać znowu ? a jak tak to od czego to może zależeć. Płyta główna ze starości się dupczy ?

(SnykeShadow) #5

Płyta jak płyta ma prawo się popsuć. Ciężko jest określić przyczynę takiego zachowania.

Może to być wina „siadającego” zasilacza, jaki i (jak to określiłeś) ze starości – lutowanie przestaje trzymać kondensatory zaczynają puchnąć etc.

Spróbuj jeszcze raz wgrać sterowniki do płyty głównej - być może jakiś sterownik Ci siadł.

Ewentualnie przywróć fabryczne ustawienia BIOS-u.

(Brun0101) #6

Jeżeli chodzi o kondensatory to są okej, żaden jakoś nie puchnie sprawdzałem sterowniki zainstaluje tak jak mówiłeś jeszcze raz. Ta płyta główna jest z 2004 albo 2005 roku więc ma swoje lata. Ale w tedy cały zestaw komputera kupiowałem za 6000 zł

. W każdym bądź razie mam nadzieje że jeszcze z 2 miesiące wytrzyma. Bo w wakacje planuje kupić nowego kompa.

(SnykeShadow) #7

Nie no chyba przez dwa miesiące wytrzyma – no chyba, że wystąpi zasada „domina”, ale trzeba być dobrej myśli.