Zerowanie dysku hitachi

witam, mam taki problem:

przy instalacji windowsa 7 a dokladniej przy koncu instalacji komputer mi sie wylonczyl przy ponownym uruchomieni sprzetu jedyne co mi pokazuje sie na ekranie to logo intela. nie moge odpalic biosu a zarazem bootowania, po wyjeciu dysku jest mozliwosc odpalenia biosa. dowiedzialem sie ze moze pomoc program do zerowania dysku który wyczysci MBR. mam dysk HITACHI 2,5" sata i poszukuje jakiegos programu do wykonania tej czynnosci. i czy mam dokonac zerowania na swoim komputerze czy zrobic to na innym przekladajac dysk.

nie wiem czy na moim sprzecie to poleci ze wzgedu na to ze nie widzi plyty, probowalem zainstalowac windowsa ktorego dostalem z laptopem ale nic.

prosze o pomoc.

Zerowanie dysku: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Jeśli masz możliwość ściągnięcia czegoś to ściągnij “system rescue cd”

Jak już ściągniesz to wypal na płytkę i zabootuj wpisując rescuecd docache setkmap=pl

To załaduje płytkę do pamięci ram i po tym możesz ją wyciągnąć(oczywiście nie potrfa to 2 sekund więc poczekaj aż się płytka uspokoi), następnie wpisz w konsoli fdisk -l (to Ci pokaże dyski jakie masz), jeśli będziesz miał tylko ten jeden więc prawdopodobnie będzie to /dev/sda

A więc jeśli chcesz go całkiem wyzerować wpisz ponownie w konsoli taką oto komendę:

dd if=/dev/zero of=/dev/sda (MIEJ NA UWADZE ŻE TO CAŁKOWICIE WYCZYŚCI TEN DYSK, CAŁY DYSK)

a czy mam to zrobic na swoim komputerze czy na innym?? czy nic nie pozmieniam jak zrobie to na komputerze kolegi czy on nic nie straci??

gizmo88 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.