Zerwanie połącznia po 1 min od włączenia komputera

Mam problem z internetem na Win Xp, problem opiszę niżej:

Gdy tuż po włączeniu (choć jeśli się to zrobi po 20min od załadowania systemu to efekt jest taki sam) uruchomiony zostanie Firefox to ładnie ładuje pierwszą stronę (jeśli to google to nawet można przeprowadzić wyszukiwanie) ale po chwili nie dłuższej niż minuta następuje urwanie połączeń przychodzących (we właściwościach karty sieciowej pakiety odebrane aktualizują się z prędkością jednego na kilkanaście sekund) i żadna strona się nie ładuje… Do restartu komputera, kiedy sytuacja zatacza koło.

Sytuacja jest identyczna niezależnie od tego czy komputer jest połączony kablem czy bezprzewodowo (przed moją ingerencją połączenie bezprzewodowe w ogóle nie działało) więc raczej karty sieciowe są sprawne.

Oprócz FireFoxa sprawdzany był Internet Explorer.

Przeinstalowałem też sterowniki chipsetu (w tym LAN).

Żeby było śmieszniej:

  1. Ping (router, google) działa niezależnie od tego czy nastąpiło to “urwanie” połączeń przychodzących

  2. Po wpisaniu adresu routera w oknie przeglądarki po urwaniu połączeń efekt jest taki, jak przy otwieraniu strony internetowej, za to pliki *html znajdujące się na dysku twardym ładują się bez zarzutu

  3. Klient pocztowy Outlook (bodajże 2003) DZIAŁA nawet po urwaniu połączeń.

  4. Plik przez sieć lokalną (18MB, sterownik)

  5. Na u-buntu z live CD wszystko działa poprawnie bez względu na czas korzystania z komputera.

O co może chodzić ???

Wygląda na to, że coś blokuje ruch na porcie 80. Czy nie masz przypadkiem skonfigurowanego serwera proxy w ustawieniach przeglądarek?

Na pewno nie.

U jakiego usługodawcy masz wykupiony dostęp do Internetu? Czy łączysz się przez router? Czy problem dotyczy tylko Twojego komputera czy inne maszyny również dotyka ten sam problem na Twoim łączu?

Internet mam z Dialogu. Łącz się tak: modem–> ruter --> komp. Dodam, że mam 2 komputery jeden laptop + drugi pc na którym nie działa internet. Na laptopie poprzez wi-fi (i kabel) wszystko jest dobrze. Pc łączy się z ruterem przez kabel.