Zerwanie umowy neostrady

W październiku zeszłego roku podpisałem umowe na neostrade w promocji tej że przez pierwszy rok się płaci 33zł. a przez drugi rok 66zł. czy jaka to ta promocja była… w każdym razie umowa została podpisana na dwa lata.

Tak się teraz zdarzyło że w domu na którą jest świadczona TP (wiem że na linii jest świadczona ale mówmy że to dom) mnie nie będzie co najmniej pół roku (tylko czasem wpadam). Więc będę płacił za neo i prawie w ogóle z niej nie korzystał… Kary za rozwiązanie umowy nie chce płacić… ale może są jakieś sztuczki by ją zerwać “ot tak” bez żadnych sankcji?

Ktoś ma jakiś pomysł? MYslałem nad tym że może wypowiem telefon z tepsy i coś się podzieje wtedy z neo… jak uważacie? Mógłbym ewentualnie zdecydować się na tańszego operatora… więc mógłbym podpisać umowe z netią lub tele2… nie wiem jak sądzicie…

Ewentualnie moze by się dało przenieść dalszą część umowy do innego miejsca pobytu? Powiedzmy oddalonego od obecnego o ok. 50km?

Ale najbardziej mnie interesuje czy jest jakiś sposób aby tą umowę zerwać bez płacenia kary?

Aha i jak jest z chello? Ma dynamiczne IP? Co jaki czas ono się zmienia? Jest tak jak w neo że po każdym rozłączeniu i połączeniu mamy inny IP? Bo kiedyś czytałem że w chello ma się takie samo ip czasem kilka tygodni… jak to jest?

Nie ma takiej możliwości. Przeniesienie telefonu razem z usługą - jak najbardziej, pod warunkiem możliwości technicznych.

Niestety nie ma żadnego cudownego sposobu na zerwanie umowy.

jest…

wystarczy poczekać na zmianę regulaminu usługi i wtedy można zerwać, tylko że ostatnia zmiana była niedawno i nowej nie spodziewałbym się szybko…

juz drugi raz tego błędu nie popełnią. Jeśli zmienią regulamin, to tylko dla nowych umów :slight_smile:

Umowy nie zmieniali, bo chcieli… Ttylko ich zmuszono. Na zmianę umowy z woli TP nie ma co liczyć.

Poszukaj jeszcze w innych źródłach czy przepisanie telefonu na inną osobe wiąże się z zerwaniem umowy.

Kiedyś można było tak robić

Postaraj się przepisać numer na kogoś znajomego.W tym momencie neo jest anulowane bez żadnych kosztów pośrednich.Znajomy po cesji rezygnuje Z numeru…ja tak zrobiłem jakiś czas temu i oprócz czekania około miesiąca na cesję to obyło się bez żadnych i nnych dodatkowych opłat.Jeżeli w nowym regulaminie nie zastrzegli sobie tego,to bez problemu możesz zrobic tak jak napisałem wcześniej.Poza tym idź do najbliższego oddziału TP i z głupa powiedz że chcesz przepisać numer i zobaczysz co oni Ci powiedzą.

Pozdrawiam :slight_smile:

Pamiętajcie, że neostrada nie jest związana z telefonem! Możecie w ogóle zrezygnować z telefonu i mieć neo.

Ale płaci się za utrzymanie linii a to nie wchodzi w grę :mrgreen:

Ja chce się uwolnić od TPSA ale nei chce płacić kary :wink:

,ale płaci się za utrzymanie linii a to nie wchodzi w grę"

Wiem, dlatego piszę, że przepisanie numeru niewiele zmienia.

Ja mam taki sam problem - chce zrezygnować z umowy z TP ponieważ się przeprowadzam.

Byłam w salonie TP i tak dowiedziałam się że jeśli zrobię cesję umowy na inna osobą automatycznie zerwę umowę na neostradę i zapłacę karę umowną.

Taką samą odpowiedź otrzymałam po zadaniu pytania na stronie internetowej TP.

Zastanawiałam się czy da się nie przedłużyć umowy na telefon (podpisana na rok) a neostradę zostawić - w przypadku gdyby dali mi w TP do podpisania nowy regulamin o opłacie za utrzymanie linii zrezygnuje i umowa zostanie rozwiązana bez żadnych kosztów ?

Czy da sie tak zrobić ? :slight_smile:

Od grudnia 2006 roku już tak się nieda. I nie znajomego ale współ lokatora, osobę zameldowaną pod tym samym adresem.

Jedyna szansa to przenieść numer pod inny adres gdzie niebędzie technicznych możliwośći podlączenia NEO, tylko w takim wypadku można bez konsekwencji zrezygnować, innych możliwości niema.

Czy w TP udzielą mi informacji czy istnieje możliwość techniczna na przeniesienie umowy pod nowy adres ? :slight_smile:

A jak mi powiedzą że nie ma możliwości technicznych to co mam zrobić ?

Umowa najmu lokalu kończy mi się 15.12.07 a umowę na telefon mam do końca stycznia - neo jeszcze na rok dłużej.

Dzięki.

Po prostu dzwonisz do nich i mówisz, że się przeprowadzasz i chcesz zmienić adres korespondencji

Chodzi o to w jaki sposób zerwać umowę z neo bez ponoszenia kosztów a nie samą zmianę adresu korespondencyjnego.

Przecież nie zostawię podłączonego telefonu w nie swoim mieszkaniu.

Mam przez półtora roku płacić rachunki za nowych właścicieli.

Problem polega na tym że osoba od której użyczam mieszkania nie chce wyrazić zgody na telefon, a na zapłacenie kary TP w wys 1000 zł. nie mam zbytniej ochoty.