Zestaw 5.1 a windows 7

mam głośniki logitecha 5.1 i Sound blastera Audigy. W windowsie 7 nie działają mi 2 tylnie głośniki. Ani gdy puszczam mp3 z winampa (na win xp mi nawet stereo po prostu puszczało na 5 i było ok ) ani gdy włączam film full hd z 5.1 audio. sterowniki nie działają pod tym windowsem zainstalowane są i żadnych problemów nie pokazuje.

Spróbuj tego:

Panel sterowania -> W Widok według wybierz Małe ikony-> Dźwięk -> Kliknij PPM na włączone urządzenie, którego używasz -> Konfiguruj głośniki -> Kanały audio -> Zmień na 5.1 Surround i skonfiguruj.

Napisz o efektach.

PS. Popraw to zdanie, bo naprawdę nie wiadomo o co ci chodzi:

konfigurowałem to i nic to nie daje. Przy teście jak naciskam poszczególne głośniki wszystko jest ok i każdy słychać…

W takim razie wszystko jest ok. Jesteś pewny na 100% że film jest 5.1 ? Jeśli tak to sprawdz jeszcze ustawienia playera, możliwe że w nim przestawione masz na stereo.

ściągam sample i sprawdzę. Wcześniej miałem w winampie i KMPlayerze którego używam do filmów odrazu 5.1 surround nawet jak były pliki stereo. Po prostu poszczał to samo w 5 kanałach (dotyczy winampa i stereo) filmy były wiadomo podzielone na kanały. Obecnie używam starych ustawień kmplayera które sobie przed zmiana windowsa zrobiłem - eksportowałem ustawienia wiec powinny być jak te stare działające na win XP. wyglądają one tak :

http://imageshack.us/photo/my-images/805/audiom.jpg/

Dodane 13.11.2011 (N) 15:52

hmm mam ustawione 5.1 ale w winampie stereo nie robi mi na 5 głośników choć na xp tak miałem. Filmy tylko te 5.1 robi mi na każdy głośnik a chciałbym żeby wszystkie pliki nawet stereo nawet mp3 zwykle nawet .avi nawet .mkv robiło na wszystkie ( nieważne czy będzie po prostu to samo puszczane w każdym)