Zestaw:antywir-firewall i dodatki


(Remior) #1

Witam!

Czy waszym zdaniem takie zestawienie się ze sobą nie gryzie:

firewall-systemowy,do tego avast!4.6,spybot search&destroy,trojan remover i hijackThis?


(Mayster X) #2

moze jeszcze http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=611&t=84 i http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=107&t=82 i moze jeszcze ..... http://www.dobreprogramy.com/index.php? ... 88&id=1125


(Remior) #3

...no coż...może rzeczywiście przesadziłem,ale w takim razie jak to powinno wyglądać,nie jestem aż takim ekspertem(stąd te naiwne,dla niektórych,pytania)


(aju) #4

avast + kerio + microsoft antispyware

  • skan od czasu do czasu spy-bot i ad-aware oraz panda on-line scan

I powinno wszystko grać :wink:


(Jacolok) #5

A co ma HijackThis do antywira i firewalla ??


(Remior) #6

nie wiem ,co ma wspólnego,ale program ten znajduje sie w dziale"inne programy zabezpieczające" i wg. opisu wyszukuje badziew i umożliwia jego usunięcie,więc go zainstalowałem.Jak wcześniej pisałem ,nie jestem w tym orłem,dlatego pytam,a o ile się nie mylę forum ma służyć pomocy,między innymi,a nie kpinom z mniej wprawnych użytkowników komputera.

(Panie MaYsTeR)


(Magik) #7

S.N.A.F.U , o HiJack`u poczytaj sobie tutaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Jest to dosyć specyficzny program, który dla nieobeznanego z nim użytkownika jest kompletnie niezrozumiały. Na dodatek samodzielne majstrowanie przy logu z HiJacka przez nieobeznanego z nim usera może się skończyć źle.

Tym niemniej jest to naprawdę nieocenione narzędzie przy wielu problemach. Więc warto go mieć, a przy jakichś problemach z syfem na kompie zrób loga, wstaw na forum i poczekaj, aż mądrzy i dobrzy ludzie powiedzą ci, co pogonić :slight_smile:


(Remior) #8

Magik-no właśnie tak zrobiłem:-).Jako że jestem właśnie takim niezbyt obeznanym użytkownikiem,zrobiłem loga(wg. wskazówek z forum:-))i nie zamierzam nic więcej czynić,dopóki ktoś mądrzejszy tego nie sprawdzi i nie powie co dalej.W każdym razie dzięki:-)


(Mayster X) #9

jesli dobrze zrozumialem to ja cie obrazalem czy cos .... ??? S.N.A.F.U widocznie zle mnie zrozumiales ... dalem ci linki do programow ktore mozesz sobie zainstalowac ... :slight_smile: ... mozesz jeszcze to dac http://download.ewido.net/ewido-setup.exe


(Remior) #10

:-)nie...nie obraziłem sie ani nic takiego:-)Po prostu zabrzmiało mi to trochę jak delikatna kpinka.Niemniej próbowałem kerio (muszę jeszcze popracować nad konfiguracją-oczywiście z pomocą dobrych ludzi),ad aware ściągnąłem wchoraj :lol: a cc cleaner mam już od dłuższego czasu.Oczywiście nie jestem aż takim debilem,żeby wszystkie te programy pracowały równocześnie,chociaż może sie zdarzyć ,że zadziwię samego siebie :smiley: .Dlatego wolę zapytać mądrzejszych niż coś skopać na ament.


(Mayster X) #11

Konfiguracja Kerio .... zobacz tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065


(Gutek) #12

Nie robcie balaganu najpierw szukaj uzyj na forum potem pytaj :x


(Kuz5) #13

Do poczytania:

Zanim zapytasz się o antywirusowy program zobacz tu najpierw

Antywirus itp. (Przeczytaj zanim załozysz temat)

Konfiguracja Kerio Personal Firewall

Antywirusy - wszystko i jeszcze więcej

Konfiguracja i bezpieczeństwo czyli firewall i antywirus