Zestaw, co zmienić?

Witam, planuję zmienić pare podzespołów i sobie złożyłem takie coś:

ABIT IP35

C2D E8400

2x Goodram 1GB 800MHz

W sierpniu planuję dokupić takiego Radeona 4850

I tak się teraz zastanawiam (od teraz do sierpnia bym jechał na starej GF7600GS) czy nie trzeba by było zmienić zasiłki, teraz mam Amacroxa Warrior 350W, a na różnych forach polecają do tego Radka właśnie 350W, ale wolałbym nie ryzykować, może lepiej zmienić? Jak myślicie?

Foxconn P35A-S

E8400

Patriot LLK 2x1GB, drożej i nieporównywalnie lepiej - http://www.allegro.pl/item400368248_tra … d9gmh.html

Zasilacz możesz zostawić.

foxconna P35 A-S nie bierz a już na pewno Abit IP35 (mam go jest niby ok ale ma problem czasem uruchomić się na podkręconych ustawieniach w biosie trzeba wtedy wyłączyć i znów uruchomić) Weź Asus P5Q lub poczekaj na Foxconn P45A-S mają PCI-Expres 2.0 a na P35 1.1, lub dołóż do Microstar P45 Platinum lub Asus P5Q DeLux (ewentualnie P5Q-E)

A po co mu PCI-Expres 2.0? a co ma co roku płytę zmieniać [-X jak będzie chciał wydajniejszą grafikę kupić

Już ty na pewno wiesz lepiej, co wziąć :x

I co mu po PCI-express 2.0?

jak nie wiesz po co to nie wciskaj mu kitu :stuck_out_tongue:

Widzę, że sam nie wiesz, po co…

Miedzy PCI-Express 2.0 a 1.1 nie ma widocznej różnicy w wydajności to taki pic na wodę jak AGP 2.0 i 3.0

Karta graficzna z PCI-Express 2.0 bez problemu działa na płycie z PCI-Express 1.1.

Zaleta PCI-Express 2.0 to jest taka, brak konieczności podłączania dodatkowego zasilania.

Ja bym złożył coś takiego:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB BOX

Płyta główna: Microstar P45 NEO3-FR

Pamięci: Crucial Ballistix PC2-8500 (1066MHz)

Warto też pomyśleć nad chłodzeniem procesora, np.: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum lub Arctic Cooling Freezer 7 Pro.

Do tego pasta termo-przewodząca Zalman STG-1.

P45 posiada szynę PCI Express 2.0 o podwojonej w stosunku do starszego standardu przepustowości, plus kilka innych ulepszeniach względem specyfikacji PCIe 1.1

to jest główna różnica względem starszego chipsetu P35 oprócz tego że to jest bardziej przyszłościowa płyta niż na P35.

Dla mnie nie musi być przyszłościowy komp ponieważ w przyszłości jeżeli będę zmieniał to będę zmieniał cały zestaw. A grafika będzie tą co podałem powyżej tylko nie Gigabyte, a Sapphire mała pomyłka :lol:

Jakby dawało to jakąś różnicę w wydajności…

BTW. Czy myślicie, że w Anglii wyszło by taniej, bo za tydzień tam lecę ? :lol:

Poszukaj na angielskich stronach, ja tam się nie znam…

zobacz na eBay kto ma oferty z Anglii czasem sporo idzie w kieszeni zostawić 8)

No niestety ale nie opłaca się… Dzieki za pomoc.