Zestaw dla filmowca grafika


(Marki) #1

Witam serdecznie

Pisze w sprawie kolegi, potrzebuja on komputera do 2,5 tys zlotych.

Zajmuje sie on obrobka filmow, pracuje na Sony Vegas.

Potrzebuje on kompuer z duza ilością ramu, dobrym procoserem, sporym dyskiem, grafika jak najlepsza i przydala by mu sie tez 6 kanalowa karta dzwiekowa. Licze na wasza pomoc.

Pisze tu poniewaz nie znam sie zbyt dobrze na tym co teraz jest dobre.

pozdrawiam


(Draakus) #2

zapytaj kolegi czy jest w stanie wstrzymać się z kupnem miesiąc, dwa według ostatnich donosów (jeżeli sa prawdziwe) AMD wreszcie wypuści procesor co ma bić i Core 2 duo i może penryn-y.


(Marki) #3

Jest wstanie poczekac, tylko czy cena nie beidze za duza tych procesorow ?


(Lukasz Graffix) #4

Poczekamy, zobaczymy. :mrgreen:

Jak każda nowość, na pewno swoją wartość będzie miała, ale ile, to nie wiadomo.


(Draakus) #5

skleroza nie boli ale nie przypominam sobie by AMD przebąkiwało coś o cenie. Znając AMD nie powinna być zbyt wysoka w razie czego Intel obniży swoje ceny i będzie można zakupić coś wydajnego a taniego. teraz też tak można ale za niedługo będzie można jeszcze taniej. Premiera nowych AMD ma być na dniach ale uwzględniając dostawy i inne takie (dostawa płyt z podstawką AM2+) w tym testy trzeba się liczyć z jakimś 4-8 tygodniowym obsuwem. Na razie kolega musi mieć OS 64 bitowy by wykorzystać więcej niż 3,25/3,5 (różnie podają, na pewno XP 32 bit obsłuży 3GB, jeżeli się mylę proszę poprawić) GB ram-u tyle max. obsługuje WIN XP 32 bit. Kartę grficzną już może kupić czyli Radeon 2600XT.


(Mariosti*) #6

Na dobrą sprawę mają wyjść nowe procesory amd, energooszczędny hd2950pro i 9800gtx/gts, to wszystko pociągnie za sobą spadki cen tego sprzętu co już jest, szczególnie jeśli nowe produkty będą wydajniejsze od konkurencji (wtedy o nowego amd będzie cieżko, ale za to c2d stanieją), a karty graficzne stanieją jak gf9xxx w pełnej rozpietości serii się ukażą. Tak czy siak zły to czas na kupowanie nowych komputerów, a za 2-3 miesiące to już wogółle (tak jak to było kolejno przy wprowadzaniu s.754, 939, i potem am2, z dnia na dzień ceny niektórych procesorów potrafiły spaść o 20-30%).

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 23:40

A nie wiadomo czy atki w tym nowym procesoe technologicznym (55nm) niewypuści energooszczędniejszych wersji 2600 i 2400 radeonów, a i co do agp, za miesic-dwa mają wyjść radki od 2400pro do 2600xt na agp :slight_smile: ).